Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatnád/beadattad volna a...

Beadatnád/beadattad volna a rota elleni védőoltást, ha ingyen lenne? MI a véleményed (gyerekorvosod véleménye) erről az "oltásról"?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert elbizonytalanodtam (ebben is mint mindenben a második babámmal kapcsolatban).


Az első gyermekem nem kapott, nem anyagi kokoból,hanem mert az akkori gyerekorvosunk nem javasoltam, több indokot is felhozott, köztük azt is hogy akörnyéken nem volt neki évek óta hasonló megbetegedéssel kezelt "gyermeke".


Azóta elköltöztünk, megszületett a fiam,és most döntenem kell. Adni vagy nem adni?

Ez a gyerekorvos ajánlotta, hogy adjuk be. Én meg nem tudom mit tegyek.

Az anyagiak nem számítanak, annyi szarságra költünk néha észrevétlenül, hogy igazán nem ezen fogok spórolni....

De vajon beadassuk?


2012. márc. 13. 12:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%
Na most egy ilyen kérdésnél mi szükség van a lepontozásra? Elmondtam, amire a kérdező kíváncsi volt, a mi álláspontunkat; a férjem is szereti a gyerekünket, sőt, oda van érte, ő mégis a legjobb tudása szerint úgy érzi, hogy nem kell beadatni neki... De eszembe nem jut lepontozni senkit, akinek a véleménye nem egyezik az enyémmel, vagy akinek rossz tapasztalata van ilyen irányban, és oltat. No mindegy, de dühítő.
2012. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
A mi dokinénink nem ajánlotta, már mások által említett okokból, hogy tudniillik a 30 féle vírus közül kb. 5 ellen véd.
2012. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet adok (most is mint mindig), mert mindenki véleménye érdekel, akár ellene akár mellette szól!



Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 13. 13:51
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha ingyen lenne se adatnám be,sőt még ha nekem fizetnének sem...
2012. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ingyen volna beadatnám.De nálunk 25000Ft darabja és két oltás kell,ezt nem tudjuk bevállalni,de ha tudnám,hogy minden fajtája ellen véd ennek a vírusnak akkor valahonnan előástam volna a rávalót.
2012. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A húgom kisfia koraszülött volt így nem csoda,hogy mindentől féltették és minden ellen be akarták oltani.Nekik a PIC-en azt mondták,hogy felesleges,drága is és csak egy ellen véd,van ezer féle hányásos hasmenéses vírus.Az orvos mondta,hogy ő se oltatta be a gyerekét.
2012. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
És ha csak 5 ellen véd? Mi beadattuk, szerencsére nem volt gond anyagilag. De ez olyan buta kifogás, hogy csak ennyi fajtája ellen véd, akkor az agyhártya ellenit se ajánlja. Én inkább azt tartom rossznak, hogy nem támogatják. Sokat olvastam róla mielőtt beadattuk, és szerintem érdemes.
2012. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most hülye vagyok????Vagy igazán nem értem ám ezt!!!!Hova lett pl az én válaszom???Miért kellett törölni őszíntén?Én mondtam azt,hogy a húgoméknak mit mondtak a koraszülött osztályon...már igazán kezd elegem lenni ebből az oldalból.Nem hazudtam,elmondtam amit nekik mondtak...akkor ez olyan szörnyű volt vagy durva,hogy el kellett tüntetni???
2012. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én beadattam a fiamnak. Azt nekem nem mondták, hogy a baba beteg lehet az oltástól (nem is volt semmi baja), viszont arra figyelmeztettek, hogy mikor ürül ki a szervezetéből a legyengített vírus, akkor fertőzhet. Barátnőm el is kapta a kisfiától, és nagyon vacakul volt pár napig. Szóval, ha beadatod, akkor még jobban figyelj az alapos kézmosásra pelenkázás után.
2012. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!