Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt az eddig nagyon jó...

Kíváncsicska kérdése:

Mi történt az eddig nagyon jó alvó kislányommal?

Figyelt kérdés

A 3.5 hós kislányom teljesen megváltozott az utolsó oltása óta.De ilyen hatásokat is kiválthat egy oltás?

8hetes koráig egyszer ébredt majd ezt követően éjfél után 7ig tuti aludt, soha nem ébredt sírva,mindíg jókedvűen ébredt.Ha nem voltam bent a szobában akkor volt hogy arra mentem be, hogy nézeget.Az oltás óta többször is ébred, ráadásul sírva (keservesen sírva)sokkal nyugtalanabb,napközben szerencsénk van ha alszik egyfolytában 20 percet.Eddig másfél 2 órát aludt.Még esetleg a fogára gyanakszom ami besegíthet a nyügösségében ,de az csak pár napja vészes.Mit tegyek?Vigyem orvoshoz?Kiröhög nem, hogy ilyennel viszem?Hisz gyerek, meg így is örüljek hogy éjszaka ennyit alszik hisz tudom hogy még így is szerencsés hogy éjfél után 3-4 óránként kel.De engem aggaszt hogy mi történhetett.Vagy szimplán fogadjam el, hogy megváltozott a dolog?


2012. márc. 14. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az oltás miatt lehet. inkább a foga vagy kevés neki az amit enni kap. Na meg a gyerekek csak úgy random szerűen megváltoztatják alvási szokásaikat. Az én lányom 6 hónapos koráig 10-ig aludt akkor egyik napról a másikra átállt a 6 órás kelésre. Most 4.5 éves és még mindig viszonylag korán kel (de legalább nem kell vele szenvedni reggelente hétköznap :))

5 hetes korától átaludta az éjszakát kb 4 éves koráig (csak ha gondja volt akkor kelt) Mostanában meg 3-4X minimum felkel valami miatt.

2012. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak anyatejes baba és az evésidejét is 3 órára csökkentette.Mert igény szerint szopizott essig is és elég volt neki 4 óránként.Most már 3 óránként eszik.Nem gondolom hogy kevés neki mert ugyanannyi ideig eszik nem több nem kevesebb.

Köszi a válaszod

2012. márc. 14. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg nagyon sok minden fog valtozni. Altalaban ugy szokott lenni nalunk, hogy mire megszokom, hogy ilyen meg olyan, akkor valtozik:D 2-3 havonta valtoznak. Most mar nallunk ez a folyamat kezd lassulni szerencsere. Az enyem 20 hos lesz 2 het mulva. Maga a fejlodes okozza ezeket az alvasi problemakat. Egyre tobbet tud ebren maradni, egyre tobbet eszlel a vilagbol, egyre jobban tudja azt befolyasolni (mozgas). Ne aggodj, semmi baja. Mi szerencsesek vagyunk, nalunk 3 honaposan alakult ki az egesz ejszakas alvas, azota szinte mindig atalussza az ejszakat. Volt egy 5 honapos period, amikor egyszer vagy ketszer megebredt, de most megint atalussza. 2 honapos koraban en is aggodtam, mert par hetig kabe annyit aludt napkozben, mint most:D 2 orat, este meg 10-kor fekudt, reggel 6-kor kelt:D

Nalunk meg az a problema az alvassal, hogy 10-kor (az utobbi idoben 21:30-22:00 kozott:D) megy aludni, es reggel 9-ig alszik. A legnagyobb baj nalunk az alvassal az volt, hogy egyszeruen mar mindent kiprobaltunk es nem tudtuk elalaltatni, csak ugy, ha hagytuk, hogy sirjon. Ha mellette aludtam el, es elmentem mellole, 10 perc utan felebredt. Minden ejjel atraktuk a szobajaba es 5 perc siras utan elaludt. Egeszen egy honappal ez elottig. Egyik naprol a masikra megoldodott. A delutani alvas is ilyen volt, de 2 hete az is siman megy. Es minden ebredeskor, ha sirva aludt el, sirva is ebredt. Ma mar nem sir, ha felebred:D

Szoval az alvas legtobbeknel problema, igy vagy ugy, de idovel megoldodik:D

2012. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez történt!!!!

5 hetes korától átaludta az éjszakát, 10től hatig aludt egyhuzamban. 8 hetesen oltást kapott (2 félét is), jól lebetegedett tőle, s attól a naptól fogva újra kel éjjel többször. van hogy bír 6 órát, s utána kel 2 óránként (csak a bból a hatból én 3mat alszom, mert 8kor dől ki), de van hogy ötöt, aztán nszopik, és még 4et húz rá... Azóta a napi rend is eltűnt, ami kialakolóban volt. Szóval utááálom ezt az oltást!!!!!!! És nem tudom mit lehet tenni.

2012. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!