Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltas utan rozsahimlos?

Oltas utan rozsahimlos?

Figyelt kérdés

5 honapos kislanyom a tegnap kapta meg a kotelezo oltast(4 ho-st). Kedden es szerdan volt enyhe hoemelkedese, 37,6- 36,9, es ma reggelre apro pottyok jottek ki a hasan, a halantekan,ugy tunik rozsahimlos. Mit okozhat, ha rozsahimlosen kapta meg a kotelezo oltast? Nagyon aggodom, hogy nehogy valami komoly kovetkezmenye legyen!!!

Megtortent ez mar valakivel?



2012. márc. 17. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

honnan kapta el? nézte a googleben a képeket???

elég jellegzetes a rubeola, enyém volt sajnos, nem is pöttyös volt, inkább foltos, nagyon csúnya colt, az egés teste tele volt, még a fülében is volt. marha magas láza volt. ja és nem napokkal később jöttek a pöttyök.

itt egy kép:


[link]


egyébként 15 hónapos korban kapnak ellene védőoltást, tehát nem olyan könnyű elkapni.


nem okoskodni akarok, de ha 2-3 napig hőemelkedése volt majd utána pici pöttyök lettek a pocakján, az nagyon tipikus vírus fertőzés, semmi teendő, hétfőre múlnak már a pöttyök.

2012. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztosan rózsahimlős, vagy csak te gondolod?


A kiütés lehet csalánkiütés is - sima allergiás reakció az oltásra.


Ha meg a doki mondta, hogy rózsahimlős, biztos azt is mondta, mi a helyzet ilyenkor a kötelező oltással..

2012. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lattam mar rozsahimlot, ezert gondolom, hogy az. Szombat leven a dokink nem rendel, a tegnap pedig meg nem volt semmilyen kiutes.Hetfon voltunk uh-on csipoficam-szuresen, elvileg ott elkaphatta.Vagy akkor most meg nem jott volna ki rajta? Gondoltam arra is, hogy reakcio az oltasra, de akkor mi magyarazna a hoemelkedest?
2012. márc. 17. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:

A rózsahimlő legalább 2 hétig lappang, ha hétfőn kapta el, akkor még nem lenne semmi jele.


2 hete voltatok valahol?


Csak azért kérdezünk, mert rózsahimlős megbetegedés vagy 10 éve nem volt, akkora az átoltottság (1989 óta oltanak ellene), így én személy szerint nem tartom valószínűnek, hogy rózsahimlős lenne.


Szerintem nem próbálj diagnózist felállítani, főleg az alapján ne, hogy már láttál rózsahimlőt.


Hétfőn majd kiderül a dokinál.

2012. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. így van ahogy a 3. írja, 10-15 nap a lappangási ideje, hétfőn nem kaphatta el ha az. de mint írtam és a 3. válaszoló is, gyakorlatilag ebben az országban nincs rubeola az oltás miatt, erre vonatkozott a kérdésem, hogy hol kaphatta el?

vidd le ügyeletre, ők majd megmondják.


amgy ha beteg lenne és a láznak a kiütésekhez lenne köze, azt tegnap észre vette volna az orvosotok. legalább a nyirokcsomóiról!

2012. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mit okozhat, ha rozsahimlosen kapta meg a kotelezo oltast?- ez volt a lenyege a kerdesnek, a tobbi csak korites volt. Most mar ugy sincs mit tenni, ha himlos is, csak kivancsi voltam, hogy mire szamithatok!

De azert koszi minden hozzaszolast!!!

2012. márc. 17. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:

mi meg elmondtuk, hogy semmit mert nem igen van olyan már, hogy rózsahimlő.


vidd le ügyeletre. mivel pöttyös, nyilván az oltás mellékhatása. gondolom mondtad az orvosnak, hogy hőemelkedése volt ezért megvizsgálta, nem lehetett beteg, ezért nem okozhat semmit.

de ha mondjuk valami betegsége lenne akkor az oltás nem hatott volna vagy épp felerősítené a mellékhatásokat.


a rózsahimlő nagyon gyorsan terjed, fiamnak reggel kezdtek kijönni a pöttyök, du.1kor már tele volt a teste. és mint írtam nem pici pöttyök hanem nagyobbacska foltok.

ha a babádnak még mindig csak pici pöttyök vannak a pocakján akkor nyugodj meg.


de vidd le ügyeletre mert egy 5 hónaposra nagyon veszélyes lenne a rubeola!!!!



remélem így már kielégítő volt a válaszom

2012. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi megegyszer!!!
2012. márc. 17. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!