Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok 9 hónapos babátoknak...

Mit adtok 9 hónapos babátoknak enni? Én bajban vagyok, elfogytak az ötleteim, kiváncsi vagyok más, hogyan csinálja.

Figyelt kérdés
Reggeli ebéd uzsi minden érdekel, mikor eszik, hogyan eszik, 3 vagy 4 óránként. Fanyalogva vagy jó étvággyal?
2012. márc. 17. 17:01
 1/3 A kérdező kommentje:
És főként: Mennyit eszik?
2012. márc. 17. 17:07
 2/3 anonim ***** válasza:

A lányom 5ször eszik szilárdat (darabosan) egy nap és két étkezés között legalább egyszer, de inkább kétszer szopizik. Reggelire 7 körül kenyér vagy zabkása vagy kukorica kása. A kenyeret megkenem cukor nélküli szilva lekvárral vagy natúr avokádó krémmel, vagy kap mellé egy kis zöldséget nyersen (uborka, paradicsom vagy vajretek). Általában egy tenyérnyi szelet kenyeret vagy egy decinyi kását eszik. A kásákat vízzel és banánnal főzöm, hogy legyen egy kis édes íze. Tízóraira 10 körül pár szem kukorica pelyhet vagy köles golyót vagy rizs pufit kap és gyümölcsöt (alma, körte vagy banán). Kb fél alma vagy körte mennyiség.

Ebédre 12 körül zöldségfélék párolva vagy főzve (krumpli, sárga répa, fehér répa, kelbimbó, kelkáposzta, cékla, brokkoli, karfiol, sütőtök, zöld borsó, édes burgonya) és egy kis darab husi (csirke, pulyka vagy disznó). Általában 3 féle zöldséget kap egy étkezéskor és kb 2 decinyi adagot.

Uzsonna 3 körül gyümölcs meg kevés puffasztott gabona (ugyanúgy mint a tízórai, csak nem ugyanaz).

Vacsora 6 körül nem puffasztó zöldségféle (krumpli, répa, édes burgonya vagy sütőtök). Kb 1 decinyi adag és max 2 féle zöldség.

A tojást és tejtermékeket még nem vezettem be, mert szoptatom és még felesleges. 10 hós korától tervezem bevezetni a tejtermékeket, akkor tud színesedni a "paletta" pl sajttal, túróval, joghurttal is. A tojást csak 1 évesen tervezem bevezetni.

És nyáron amikor több féle gyümölcs lesz végre nem csak az alma, körte és banán lesz terítéken.

Igyekszem úgy főzni, hogy utólag ízesítek és a baboj adagját még előtte kiveszem pl a húslevesből vagy petrezselymes krumpliból vagy sült zöldségből.

Hogy mennyit eszik az nagyon változó, amit leírtam az egy átlagos nap. Van amikor ennél jóval kevesebb van amikor több.

E mellet megiszik kb 1 deci vizet is naponta, meg ugye a szopi.

Azt nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, csak hogy az Én lányom 9 hósan ennyit igényel.

2012. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépren köszönöm, hogy ennyire részletesen leírtad:-)
2012. márc. 18. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!