Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van hasmenése az 1...

Miért van hasmenése az 1 évesemnek a tejtől?

Figyelt kérdés

1 éves és 2 hetes babámnak most kezdtem el bevezetni a tejet egy hete.De reggel és este tápszert kap 150-200 milit is elfogyaszt.

2x adtam neki negyed pohárnyi felforralt,majd visszahűtött tejet de mindkétszer hasmenése lett tőle.Egy hét kihagyás után,ma próbáltam először adni tejbegrízt és ugyanúgy hasmenése lett.

Tejtermékektől viszont nincs baja.

Mit tegyek most? Hagyjam még a tejet mert nem tudja megemészteni vagy vigyem orvoshoz?


2012. márc. 18. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én hagynám a helyedben még a tejet. Nagy valószínűséggel még nincs felkészülve rá a szervezete. A babád reggel és este megissza a tápszerét, elég az. Kisfiam 17 hónapos kb 3 hónapja kap már néha tejberízst, vagy tejbegrízt. Az első tejbegríztől volt egy kis fosi :) , akkor kihagytunk 2 hetet, azóta nincs tőle baja. Én még a tejivást nem erőltetem.
2012. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is arra gondoltam,hogy hagyom még egy jó ideig.Csak azt nem tudom mikor próbáljam legközelebb megkóstoltatni vele a tejbegrízt vagy tejberízst esetleg a tejet.Mennyi idő után lenne érdemes újrapróbálkozni a kóstoltatásával?
2012. márc. 18. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha hónapokat vársz, még akkor sem lesztek elkésve. Én egy hónapot minimum várnék, ha már többször is hasmenése volt a babádnak tőle.

Első voltam.

2012. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem 2-3 hetet várj,szerintem sokat adtál neki,nekem 11 hónapos a kisfiam eddig 3szor kapott,de úgy hogy 2szer krumpli pürébe két kanál felforralt házitejet,majd tejbegrízt úgy hogy 1 dl tej,2dl víz,nem volt problémája tőle,szerintem várj 2-3 hetet majd óvatosabban próbáld meg
2012. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy hónapot várjál. A tejet pedig fele-fele arányban vizzel higitva add neki 3 hétig, napi egy pohárral napközben. Aztán csak negyedét higitva a vizzel, majd elhagyod. A védőnő nekünk igy mondta.

A savanyitott tejtermékekben nincs valami, ami a tejben van - nem jut eszembe, olvastam valahol. Ezért birják a kicsik a savanyitott tejtermékeket, sajt joghurt és társai.

Zsiros tejet adj majd neki.

2012. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valószinüleg laktóz érzékeny. Ennek is több vállfaja van,van amikor egyáltalán nincsen laktáz enzim valakinél,van akinek csak a szükségesnél kevesebb (ők bírják a savanyított termékeket,abban kevesebb van)
2012. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. nekünk nem 1 hetet kellett kihagynunk hanem 2 hónapot.


amúgy az egy hét kihagyás az nagyon nem jó! 2 hét alatt ürül ki a szervezetből a tej, tehát ha próbálgatni akarod akkor legalább 3 hetet kell várnod.


enyémnek 20 hónaposan még hasmenése volt a tejtől, 22 hónaposan meg már bírta :)

igaz enyém kicsinek is tejallergia gyanús volt így 1 évesen nem próbálkoztunk. várjál még, lehet csak még nem készült fel a pocakja

2012. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. valaki írta, hogy hígítva add a tejet. eszedbe se jusson hígítani!!! semmi értelme, ha allergiás, az allergén anyag pont úgy benne van, csupán nem lesz tápláló. 2,8as tej mehet nyugodtan magában majd 1-2 hónap múlva
2012. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem ne 2,8as tejet,hanem 3,6osat,vagy házi tejet,sokkal egészségesebb mint a többi,az orvos is azt javasolná,hogy várjon 2-3 hetet,és higítva kezdje
2012. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A higitást én irtam. A védőnő úgy fogalmazott, azért kell higitani, ha túl erős lenne a tej.
2012. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!