Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kisbaba rögtön jól...

Minden kisbaba rögtön jól fogadja a számára új ízeket a kóstolgatásnál? Talán a "technikámmal" is baj van?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos,kb. 1 hónapja kóstoltatom vele a gyümölcsöket,de egyik sem aratott sikert,sőt...!Két étkezés között kínálom meg,de fújjogva köpi ki,mindegy miről van szó.Esetleg hagyjam későbbre,próbálkozzak 1-2 hónap múlva?!Kérlek írjatok,hogyan alakult Nálatok!
2009. jún. 12. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, próbálkozz később. Nálunk sem ment rögtön, már elkönyveltem, hogy válogatós a gyerek. Aztán egy hónap múlva mindent elfogadott.
2009. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem hacsak nem muszáj, akkor inkább hagyd a dolgot kicsit későbbre. Én 6 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, és a sütőtökön kívül mindent elsőre elfogadott a picurom. A sütőtököt kb. 2 héttel később újra megpróbáltam, akkor már elfogadta. Persze az igazat megvallva nem csak azon múlik, hogy mennyi idős a babád, hiszen a tiéd sem olyan nagyon picur már, inkább talán az ízlésén. De előbb utóbb elfogadja a gyümölcsöket, erőltetni viszont nem szabad, inkább várj.
2009. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szakemberek mindenhol azt írták (amiket én olvastam), hogy ha kiköpi, akkor még korai. Úgyhogy lehet, hogy tényleg pihentetni kéne kicsit és később újra próbálni. De 1-2 hónap nem biztos, hogy kelleni fog. Csak néhány nap szünet elteltével próbáld újra. És ne a gyümölcsöt add elősször, csak 1 kk levet a gyümölcsből.

Bár lehet, hogy eddig is így próbáltad. :-)

2009. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem "hülyének nézésből", de biztos, hogy fújjogva köpi ki?

Először én is azt hittem a lányomnál, hogy fújjog, mert olyan képet vágott evés közben, de végülis megeszi a gyümiket, csak fura neki a kanállal evés, és az, hogy nem folyik a kaja, hanem darabkás...

Van, hogy percekig forgatja a szájában, ismerkedik az állagával, és közben olyan pofákat vág, hogy nevetnem kell rajta.

És mivel még nem tud rendesen kanállal enni, a nagy része "kifele" indul a szájából, mert "szopósra" állítja a kis nyelvét, ezzel a mozdulattal ki is tolja a kaját a szájából.

Már alakul a kanállal evési technikája, de sokszor most is több jön ki, mint be, pedig tényleg ízlik neki a gyümi!


Nem erről lehet nálatok is szó?

Bocs, ha nem, csak egy ötlet volt, tényleg nem nézlek hülyének.

2009. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van, és azt tanácsolta a doki is és a védőnő is, hogy várjak még. Hagyjak ki egy hetet, s ismét próbáljam. Ha akkor sem megy, megint tartsak szüntetet. Előbb-utóbb el fogja fogadni. Sőt, azt is mondta, hogy lehet, kimarad a pépes ételek eszegetése, s ha nagyobb lesz, egyből a darabosokra mozdul rá. Szóval ne aggódj, nem mindenkinél megy minden simán!!!
2009. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha a szopóreflexe még ennyire megvan, vagyis kitolja akaját a nyelvével, akkor még valóban nem érett a hozzátáplálásra. Próbáld 1 hónap múlva.
2009. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindnyájótoknak,rendesek vagytok!Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés,mert több anyukától hallottam,hogy milyen gyorsan ment ez a kóstoltatás-hozzátáplálás...Azt gondoltam,majd hipp-hopp bekanalazom a sok finomságot...erre bumm.:)

12.47-es anyukának:nem gondoltam semmi rosszat,köszönöm a tippet.Azt hiszem valóban arról lehet szó,hogy még nem készült fel rá....

Forgatja a kis szájában a falatot,ízlelgeti de egy-két kanál után elfordítja a buciját és összezárja a száját.Hmm,nem tudom,talán tényleg később próbálkozom ismét.köszi még egyszer!

2009. jún. 12. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 4 hósan kezdtem a kóstoltatást, alig evett, szinte semmit sem fogadott el, pár kanálig jutottunk el, aztán semmi. 8 hónapos korára értünk odáig, hogy 1 üveg bébiételt, v desszertet megevett. Most 9 hós, és még most sem mindig kéri az egész üveget. Türelem, szépen lassan Ti is belejösztök. Szerintem ne hagyd abba a kóstoltatást, ha más nem csak gyümivel.

Üdv

2009. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!