Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti jártok (egészséges) tanácsa...

Ti jártok (egészséges) tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem eddig eszembe sem jutott vinni a babám (3 hónapos), de az oltásnál is láttam pl., hogy tök sokan arra várnak. Miből áll, hasznos?

2012. márc. 20. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kötelező járni. a védőnő mindig figyelmeztet, hogy mikorra kérjek időpontot. általában havonta kell mennünk. ha vmelyik baba pl. nem hízik megfelelően, akkor 2hetente rendelik vissza.
2012. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez furcsa, mert ez nem településenként változik, hanem kötelező. Féléves korig havonta, utána 1évesen, 15hósan, 18hósan, 2-3-4-5-6 évesen.
2012. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az első időkben kb. havonta kellett menni, akkor mérték a gyereket (súly, hossz), feljegyezték hogyan fejlődik pl. a mozgása. De ezt mindig letudták az oltásokkal egy időben. (Illetve a legelsőre 6 hetesen kellett mennünk). Aztán kb. fél éves kor után már csak 2-3 havonta mentünk, aztán miután megkaptuk az utolsó oltásokat is, nem is voltunk.

Utána már csak évente van kötelező státuszvizsgálat a védőnőnél.

AZ a lényeg, hogy folyamatosan figyelemmel kisérjék a gyermek fejlődését, illetve Te is megkapd folyamatosan a tanácsokat ápolás, etetés, oltások, vizsgálatok, stb.)

A barátnőm sosem vitte a hivatalos tanácsadásra a gyerekét, mert hozzájuk minden hónapban kijárt privát a doki is meg a védőnő is (persze fizettek érte).

2012. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

kiskönyvébe benne van mikor kell vinni, akkor kötelező.

nem hasznos, avagy nem hasznos, hanem kötelező, hogy tudják követni, megfelelően fejlődik-e

2012. márc. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
tényleg érdekes h nem jársz mert ahogy előttem már leírták ez kötelező.
2012. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 sumergo ***** válasza:
36%

Laikusként honnét tudod, hogy egészséges, ha nem jártok tanácsadásra? (Ami egyébként kötelező, mint már írták fentebb is.)

A kutacsnál például nem hiszem, hogy tudod milyennek kellene lennie. Meg gondolom nem szoktad otthon hallgatni a szívét, tüdejét. Pedig ezek is fontosak, hogy tudd, hogy tényleg egészséges.

2012. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

Mit jelent az, hogy kötelező? Ha nem tetszik, hogy nem viszi, akkor menjen ki a védőnő. Ahogy neki is kötelessége kimenni időnként a családokhoz.

Én csak akkor vittem, amikor a kiskönyvben benne van.Sőt, volt, hogy 2 órát vártam, bejött a fővédőnő, hazaküldött, hogy menjek legközelebb, mert ők most konzultálnak. Akkor ott meg is mondtam neki, hogy velem ne szórakozzon senki, nekem erre nincs időm, se kedvem. Nem jövök többet. Csak nézett a nő. Következő héten kijött a védőnő, és mondta, hogy mennyire meg volt a főnöke lepődve. Ja, mert ezek azt hiszik, hogy 2 kicsi gyerekkel nekem délben a legnagyobb melegben alvás-evésidőben a legjobb szórakozásom órákig a védőben üldögélni?

Egyébként a védőnő azt mondta, hogy 1 éves korig havonta, utána 3 havonta kell vinni a gyereket. Én nem szoktam. Nincs baja, látom, hogy rendesen fejlődik. Minek?

2012. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

A védőnő nem hallgatja sem a szívét, sem a tüdejét. Ha pedig ő mindent rendben talált, akkor orvoshoz nem kell menni.

Laikus ide, vagy oda, az édesanya jobban tudja, hogy rendben van-e a gyereke, mint a védőnő, aki 5 perc alatt megpróbálja eldönteni. A 2 éves státuszon pl. a lányom meg sem akart szólalni, pedig otthon már mondta a színeket, a nevét, a lakcímét. Akkor most könyvelje el a védőnő, hogy a gyerek le van maradva?

Kisebb gyerekeket mérni szoktak csak. Súlyát, hosszát, mell és fejkörfogatát. A kiskönyvben vannak kérdések, amiből te is el tudod dönteni, hogy eléggé fejlődik-e.

Én 1 éves kor után csak évente viszem a gyerekeket, bár mindig le is tol érte a védőnő, de engem nem érdekel.

2012. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk nagyon szimpatikus, kedves, bízom a szakmai tudásában. Most megyünk majd a 6 hónapos vizsgálatra, eddig havonta jártunk, ezután majd 1 évesen kell menni legközelebb.


Ha olyan troll lenne, mint amilyenről itt néha olvasni, biztos nem vinném. Kötelessége kijönni egyébként - nálunk az első kb 8-10 hétben jött is kéthetente.

2012. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Huh, azért néhányan jól nekem estetek...

Én ezért tettem fel a kérdést:

Nálunk a védőnő az első 6 hétben hetente, utána havonta jött/jön házhoz (és pénzt nem fogad el). A gyerekorvos is többször volt nálunk, a 2 hónapos oltásra kellett először nekünk odamenni (és nem ő jött). Most havonta megyünk oltásra.

Tehát mind az orvos, mind a védőnő látja minimum havonta (méricskélnek is, és a kiskönyvbe is írnak), pont ezért kérdeztem, hogy akkor miből áll a tanácsadás, érdemes-e menni (ahol szintén orvos és védőnő van, nem?).

Amúgy nekem SOHA SENKI nem is említette (se az orvos, se a védőnő, pedig szerintem elég jó viszonyba kerültünk), hogy kötelező lenne menni tanácsadásra.

De majd akkor rákérdezek!

2012. márc. 20. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!