Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtük a hozzátáplálást....

Most kezdtük a hozzátáplálást. Meg fogja szeretni a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos tápszeres baba. Elkezdtem a hozzátáplálást. Eddig almapürét meg barackot kóstoltattam vele, de nem nagyon nyerte el a tetszését. Türelmetlen lennék? Mennyi idő még megszokja, hogy nem csak tápszert kap?

Bocsi, ha kicsit hülye kérdés, csak azt hittem jobban fog neki ízleni.

Előre is köszi a válaszokat.


2012. márc. 20. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
alma,barack savasak,az idő míg megszokja. adj banánt azt jobban szeretik
2012. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a savassággal van baja, hanem még nem érett a hozzátápláláshoz.

Kislányom imádta az almát, 5 hónaposan kezdtem neki adni és 2-3 nap alatt elfogadta és szerette is. Ugyanígy a barackot és a zöldségeket is. Banánt később adtam amúgy. Ő jobban bírta a normális ételeket, mint a tápszert.

De pl. unokahúgom most 6 hónapos, 1,5 hónapja próbálkozik az anyukája adni neki ezt-azt, de semmit sem fogad el csak a tápszert.

Úgyhogy türelem! Még csak 4,5 hónapos, most ismerkedik az ízekkel, neki még minden tök új, nem kötelező egyből mindent falnia. Majd megszokja, te pedig légy türelmes és kitartó.

2012. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :)
2012. márc. 20. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém is 4,5 hónapos és 3-4 falat után kihányja az almapürét. Nagy fintorogva lenyeli, aztán nem csak kiköpi, ki is hányja a lenyelt mennyiséget is.

Nem érett még. Majd próbálkozom pár hét múlva.

2012. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes dolog,kicsi lányom gyűlöli a tápit,alig hízik,mert alig eszi,így 3 hónaposan elkezdtem kóstoltatni,és imádja.

Nem fintorog,nem köti,hányja ki,sokkal jobban szereti,mint a tápszert.eddig almát,barackot kapott.

A számnál anno 4 hónaposán kezdtem,minden baja volt,mire rájöttem,hogy a gyümit nem szereti,kapott sütőtököt,krumplit,répát,ezeket ette,aztán belecsempésztem a gyümiket.

Szerintem próbálj másfélét.

2012. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Számnál=fiamnál :)))
2012. márc. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!