Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaptam egy csomó kisruhát...

Kaptam egy csomó kisruhát USA-ból, de többségében van "elastan", "viscose", "polyester" és hasonló anyag ami nem pamut, ráadnátok a babára?

Figyelt kérdés
Nem akarok sznobnak tűnni vagy ilyesmi, csak én mindig nézem az összetételt, és mindig tiszta pamutot veszek (magamnak is). Az elastan azt hiszem nem gáz, talán a viscose se, de a polyester az tiszta nejlon, van köztük olyan ruha is ami 100%polyester. Ráadjam?
2012. márc. 21. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én általában nem adok olyat a gyerekre, amit én sem vennék fel. (kivéve persze a sok fodrot. :-P)

Szóval, én azt csinálnám, hogy darabonként átnézném, jó alaposan átfogdosnám, és ami nem kellemes érzés, vagy nem tűnik kellemes viseletnek, azt nem adnám rá.

Ami meg puha, kellemes azt kipróbálnám. Ha nem válik be, akkor nem adnám rá többet.

2012. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy ezek az anyagok nem szellőznek olyan jól, könnyebben beléjük izzad az ember. Én csak azt használnám, ami "felsőruházat", és nem érintkezik közvetlenül a baba bőrével, pl. szoknyát, ruhácskát vagy mellényt még ráadnék, de kombidresszt, rugdalózót inkább nem.
2012. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kaptam vagy 10-12 félét, nagyon szép szettek, felsők halásznadrággal, elsőre mind pamut kinézetű, de közelebbről megnézve már nagyon nem :(

Mivel mind nyári cucc, nem tudnám máshogy ráadni csak közvetlen a bőrére. Nyáron lesz kb másfél éves a babám, szóval még pici. Hát eléggé letörtem most emiatt, pedig elsőre annyira örültem nekik. Amiben polyester van szerintem biztos nem fogom ráadni, a többit meg kipróbálom. De ha olyan forró nyár lesz mint tavaly, akkor a babám biztos jobban érezné magát tiszta pamutban mint valami műcuccban. :( Ezt megszívtuk...

2012. márc. 21. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elastan annyi, amitől nyúlós rugalmas lesz az anyag. A viszkózra meg nyugodtan keress rá, google a legjobb barátod :).

[link] - például

A poliészter viszont tényleg műanyag, nem kellemes viselet :(.

2012. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami viszkóz, azt szerintem nyugodtan ráadhatod. Én ezt találtam róla:

"A viszkóz szálat kb. 100 éve állítják elő mesterséges úton, de természetes alapanyagból, mégpedig cellulózból. A viszkózból készült termékek viselési tulajdonságai leginkább a pamutéhoz hasonlóak. Hajlamosabb ugyan a gyűrődésre, de a legújabb textilipari eljárásokkal és más alapanyagokkal történő kombinálásával ezt a kellemetlenséget sikerült megszünteni. Színes és mintás kelméknél a pamuttal szemben viszont élénkebb árnyalatokat lehet kifesteni. A viszkóz szálakat elasztánnal keverve egy nagyon kellemes, rugalmas kelmét kapunk, aminek a felhasználási területe nagyon széles lehet. Kismama ruházat gyártásánál is előszeretettel alkalmazzák. Jó szívvel ajánlhatom, bátran vásároljon viszkózból készült termékeket!"

Nekem mondjuk még nem is volt sose viszkóz cuccom, vagy csak nem tudok róla, mert nem néztem, a gyereknek meg tuti nem volt még ilyenje, de szerintem ezzel nem lehet gond.

2012. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na jó, látom ugyanazt másoltam be, amit előttem már linkeltek :D
2012. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! keresgéltem én is, de nem találtam meg ezt, de örülök, akkor legalább ezek jók lesznek - remélem nyáron sem fogja máshogy gondolni a babám bőre. A polyester-t hanyagolni fogjuk.
2012. márc. 22. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!