Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónaposan hiszti,...

8 és fél hónaposan hiszti, vagy szeparációs szorongás lehetséges?

Figyelt kérdés
Mihelyst észreveszi, hogy nem vagyok a közelében,(nem lát), sírásba kezd. nincs egy perc nyugtom sem (se fogmosás, se pisi....
2012. márc. 22. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szeparációs félelem.


habár 7 hósan jönnek rá hogy a sírással elérnek valamit, addig azért sírnak mert beléjük van írva kell a túléléshez, 7 hósan rájönnek hogy ezzel elérik amit akarnak.


De a te esetedben egyértelmüen szeparáció. Neki ha elmész wc-re és nem lát ugyan azt jelenti mintha örökre otthagynád, nincs idö ézéke, neki egy ajtó távolság ugyan az mintha te örökre otthagynád. ha tud mászni már akkor megy majd utánnad ne csukd be az ajtót.


èn külföldön élek és semmi segítség nincsen. 95%-ban egyedül vagyok a lányommal, és ugyan ez volt a probléma. egy nevelési tanácsadó adta a tanácsot, hogy akár egy szemét levitelhez is búcsuzzak el a lányomtól. találjak ki egy módot rá és mindig ugyan úgy köszönjek el. Pl nálunk az volt, hogy oda mentem, mondtam neki hogy most leviszem a szemetet (pl apa otthon volt) szia, puszi és már mentem is. Pár alkalommal sírt egy kicsit, majd megtanulta hogy ez a rituálé azt jelenti hogy anya elmegy de azt is hogy vissza jön. nem kell sírnom ezen. pár alakalom után megoldodott a probléma. Most másfél éves, szemét levitelnél csa mondom neki hova megyek, de ha tovább maradok el, ugyan ez a rituálé, és nem sír megbízik benne, ö integet. A legnagyobb probléma hogy úgy tünsz el a gyere szeme elöl, hogy nem tudja nem érzekeli mi történik. Föleg késöbb ez még nagyobb baj ha csak meglépsz elöle, nem fog megbízni benned, mindig ordítani fog ha elakarsz valahova menni.

2012. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányod van, ugye? :)

Nekem uennyi idős a kisfiam, és nálunk is ez van. Még a vécére is mászik utánam :D (Na olyankor annyira nem kacagok:)


Egyébként meg van amikor elvan, szépen játszik -most is- pedig nem lát, de aztán hirtelen felvisít és gyorsan hozzámteper sírva és fel kell venni. LEhet még eltereli most a figyelmét a játék és ő maga megy is el tőlem, csak ha keres és hirtelen nem lát, akkor eszébe jut, hogy mi van :)


De ha látótávon belül marad, majd játék közben rámpillant, akkor csak mosolyog egyet és játszik tovább.

2012. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és enni sem hagy, mindig kunyerál :)
2012. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kisfiam van :)

s a guzink is most jön. egyszerre 2.

2012. márc. 22. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, oké, csak azért kérdeztem mert pár hete volt itt egy kérdező, egyidős a lánya a kisfiammal.

Mi az a guzi? Fog?:)

8 hónapos kora előtt pár nappal jött ki az első, majd rá 1 hétre a második, most a 3.:)

2012. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás! 5-8 hós korban jelentkezik először, pontosan úgy, ahogy leírtad. Bár vannak olyan anyukák, akik "nem hisznek benne" - nem mintha ez hitbéli kérdés lenne. Egyszerűen van és kész...
2012. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!