Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Szeparációs szorongás, vagy...

Szeparációs szorongás, vagy fogzás? Vagy a kettő együtt?

Figyelt kérdés
8hónapos és 1hetes a kislányom. 4-5 napja egyfolytában nyöszörög. Játszik a járókában,és nyafizik,nem sír,de hangosan csinálja,ezért ugye sajnálom...Néz rám kétségbeesetten,aztán elfordul és semmi baja. Eddig nagyon jól és sokáig is elvolt egyedül. Most hiába vagyok a szobában,akkor is nyöszörög. Gondoltam hasfájásra,mert mostanában vezettem be a szilvát, szorongásra is,de a kezemben is nyafi(mint aki erőlködik) van, és fogzásra,mert még egy darab sincs. Mostanában később is alszik el és hamarabb is ébred. Ha játszik a járókában,és átmegyek a szobában,meglát,egyből elkezd "hisztizni"...Első baba,úgyhogy tanácstalan vagyok. Az eddig szeretett közös játékok is így telnek,bármit csinálok.

2012. márc. 2. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! A kisfiús anyuka vagyok, akinek szintén 8 hónapos a kicsi :) Nálunk ugyanez van, bár nem nyöszörög sokat, csak egy-egy nap, egy-egy alkalommal. Viszont az éjszakákat végigaludta 6 hetes korától, most meg sokszor felsír, megébred, elkezd félkómásan mászni, kapaszkodni.


Minden mozgásfejlődési szakasz okozhat ilyet, nekem ezt mondták. Most kezdett el kapaszkodva lépegetni.

2 fog bújt ki, 2 hét alatt, az elsőnél éjjel legalább 10x ébredt, a második fogacskát viszont csak akkor vettem észre, amikor kacagott egyet. (ez mostanában volt)

Az is lehet, hogy nekünk ismét fog, nektek meg az első fogacska.

2012. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9 hónapos a kislányunk, első baba, úgyhogy nem vagyok túl tapasztalt. Én mégis inkább a fogzásra tippelnék. Nálunk pont akkor van nyüszögés, ha eltűnök a látóteréből, ilyenkor sírva mászik utánam. Van hogy odamászik hozzám, felveteti magát, és ölelgetni, bújni kezd. Én inkább a mi esetünkben gondoltam a szorongásra. Hangsúlyozom, nekem sincs ez ügyben tapasztalatom, úgyhogy kíváncsian várom a többiek válaszát is :)
2012. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

Vasárnap kezdett el kúszni, lehet egy fejlődési ugrásról van szó? Az ínye meg van vastagodva,de nem látok se fehér vonalat,és nem is tapintok semmi éleset. Persze attól zavarhatja már. 9 hetes kora óta átalussza az éjszakát, még most is,csak este így nyöszörögve merül álomba. Reggel eddig türelmesen eljátszott a kiságyban akár fél órát is csöndben,egyedül, most pedig jelez hamar,hogy menjek! Hűtőrágókát sem részesíti annyira előnyben, pár perc után eldobja.

2012. márc. 2. 09:03
 4/4 Filó Judit válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet az én kisfiam 8 hónapos.napközbe nyügizés,este nehéz elalvás,éjszakánként többször felkel pedig eddig átaludtuk az éjszakát.már én is kezdek "padlón" lenni,mert mire megnyugodtam hogy ,mindent tudok,ráébrettem hogy mégse.de jobban én is a fogacskákra tippelek(még nekünk sincs)....aztán majd kiderül...nehéz így is, úgy is:)
2012. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!