Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul a napotok, ha...

Hogy alakul a napotok, ha csúsztok? Pl: reggel tovább aludt a babátok, így csúszik a reggeli, a tízórai stb.

Figyelt kérdés

Nálunk most ez a helyzet. 6-6:30 között szokott ébredni, 6:30-kor van a reggeli, utána 10 körül a tízórai, 14 órakor az ebéd, majd 17:30-18:00 között az uzsonna és 21.00 a vacsora.

Na de most ő nem kelt csak fél 8 után, háromnegyed körül reggelizett és még csak most délben volt a tízórai, ami azt jelenti, hogy leghamarabb 15 órakor, de inkább 16 órakor fog ebédelni, 19-kor uzsonnázni és majd valamikor éjszaka enni.

Ez nem gond? Nálatok hogy megy ha csúszás van?

8 hónapos a kishölgy.


2012. márc. 22. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha sok a csúszás, kihagyok egy étkezést.

Csináld, ahogy jólesik, ahogy nő, majd úgy változik a napirend is, legyél rugalmas.

2012. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell és nem is lehet ennyire szigorúan betartani a napirendet. Lehet, hogy így, hogy később kelt egy étkezés kimarad. Úgy kellene szerintem alakítanod az étkezéseket, hogy a 21 órás vacsi nem maradjon el semmiképpen, így akkor nem kel fel éjjel enni, ha meg napközben kimarad egy kaja, akkor sem lesz semmi baja, én számtalanszor jártam már így. A vacsi fontos, hogy meglegyen.
2012. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi ha elcsúszunk, pl ahogy most Te, tuti kitolnám azt az étkezést, amit most 19-kori uzsinak szánnál, és vacsit csinálnék belőle 20 körülre.

Tegnap pont ez történt nálunk is. 18 körül lett volna az uzsi a csúszás miatt, kitoltuk a fürdetéssel, szórakoztattuk és lett belőle egy 19 órás vacsi (ami egy órával korábbi lett, mint a megszokott vacsorája a kishölgynek) És ágyba is került gond nélkül.

2012. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor a tízórait kihagyhattam volna. Nem baj, akkor majd az uzsonnát hagyom ki.

Én se szeretném ha a vacsi elmaradna. Mert egyszer így is felébred inni, de csak szomjas, nem is iszik túl sokat, de azt a keveset is nagyon igényli.

Egyébként nem ennyire szoros a napirendünk, csak kb írtam. De ez a 1,5 órás plusz alvás, (ami nem baj, mert örültem neki, hogy jól aludt) nagyon megcsúsztatta a napot

2012. márc. 22. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos leányzóm van.

Nálunk így alakul általában:

6:00 ébredés

6:00 - 6:30 reggeli (tápszer)

6:30 - 9:00 játék, "csendes" pihenő (be nem áll a szája :))

9:00 - 9:30 tízórai (általában gyümölcs), majd öltözés, babakocsi (hasra) és alvás

11:45 - 12:00 ébredés

12:00 - 12:30 (változó) ebédelünk (főzelék)

12:30 - 15:00 játék és egyebek

15:00 - 16:30 (ébreszteni szoktam) uzsonna (tejpép, gyümölcs keksszel, stb)

16:30 - 18:00 játszótér, friss levegő, séta

18:00 - 20:00 otthoni tevékenység, előkészület, stb

20:00 - 20:30 fürdés, öltözés, ágy előkészítése, vacsora (tápszer)

20:30 - 06:00 éjszakai (tényleg!!) csendes pihenő


Nekünk 90%-ban összejön így a napunk. Előfordul, hogy vannak csúszások, de inkább nap közben. Akkor vagy nem adok neki annyi ételt, ha esetleg a két étkezés között nem telik el 2,5-3 óra vagy ahogy írták már, kihagyok egy étkezést.

2012. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én kihagynék egy étkezést vagy kevesebbet adnék az első ébredés utáni étkezésre! Ha éhes lenne, nem aludna, tehát nincs is szüksége rá, már nem olyan picike, hogy ébresztgetni kelljen. Az én lányom 1 hós kora óta este 7-től reggel 9-ig alszik, most 10 hós. Ezért ő eleve csak 4-szer eszik, de nem hinném hogy kevés neki, mivel 12,5 kg. Ha véletlenül 10 körül kel (előfordul hetente 1-2 alkalommal), akkor kicsit közelebb csúszik két étkezés, ilyenkor pl. reggelire kevesebbet adok neki, mivel 2 óra múlva kb úgyis ebéd jön.
2012. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma reggel én is "megijedtem", ugyanis nem a szokásos fél 8kor kelt, hanem háromnegyed 9kor! Ehhez képest nagy meglepetésemre ugyanúgy elálmosodott és elaludt fél 11kor, mint máskor, aztán délután is a szokásos időben aludt. Az evések is ugyanúgy voltak. 13 hónapos
2012. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!