Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két és fél hónapos babámat a...

Két és fél hónapos babámat a hordozóban beköthetem az anyósülésre? Vagy csak hátul lehet? Légzsák nincs!

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Be szabad kötni, az más, hogy én soha nem kötöttem be, mivel a statisztikák szerint az anyósülés a legkevésbé biztonságos hely a kocsiban. Inkább vettünk egy háttámlára szerelhető babatükröt így láttam az arcát (bár többnyire aludt)

Sokan magyarázzák azzal, hogy azért jó ott, mert látja az anyuka és ha baj van akkor tud vele foglalkozni, de azt soha nem értettem, mert vezetés közben hogy a francba lehet egy gyerekkel foglalkozni, így ha szar kedve van akkor sír hátul , de sír mellettem is. elviekben nem tudok vele mit csinálni.

2012. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet kötni csak ugye fordítva és a légzsákot amúgyis ki kell kapcsolni ha előre kötöd be.
2012. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az elsővel. Soha nem kötném be előre.
2012. márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ezt is tudjuk! Viszont igazad van első, valószínű marad az, hogy hátul kötöm be! Amúgy is mindig alszik útközben, csak megnyugtat ha látom! Mondjuk nem megyünk hosszú távra, csak a városból a széléig. Most először kettesben!
2012. márc. 24. 08:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Részben igazat adok az elsőnek. Városon kívül soha nem kötném be az anyósülésre, de városban mindig ott utazott velem a kislányom. Nekem nagyon megnyugvás volt, hogy látom és azért vezetés közben is betudtam adni a cumiját, ha kiköpte (aki olyan bénán vezet, hogy ennyit nem tud megtenni, az ne is induljon el babával kocsival)Ő is megnyugodott, hogy lát.
2012. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Csak azt nem értem, hogy emberek miért gondolják, hogy városban, rövid úton stb nem történnek balesetek. Mondjuk a gyerekülés téma azért kicsit más, mert az anyós ülésen is azért biztonságban van, ha jól van bekötve, nincs légzsák és jó az ülés. Csak annyiszor látom a gyerek ülés nélküli gyerekeket,hisz csak a spárba ugrottunk el ami 500m-re van felkiáltással.

Sehol nincs megírva, hogy baleset városon kívül és 50km után történhet így én ugyan azt a maximális biztonságot próbálom nyújtani 500m-en a gyereknek, mint 1500km-en. Ami a cumi beadását illeti...nos azért megnézném (képletesen persze, mert soha nem akarnám megtudni), hogy mi történne, ha pont abban a 2 mp-ben lép le az ember elé valaki amikor a gyerek szájába teszi a cumit. Ez nem bénaság kérdése, mint ahogy a kihangosító nélküli mobilozás sem, mert persze lehet úgy váltani kormányozni, hogy a fél kezünk szabad és ha nincs vészhelyzet nem is lesz baj, de ha bármi történik akkor nagyban csökken a reakció idő. A balesetek nagy százalékban azért történnek, mert a vezető figyelmét elvonja valami a vezetéstől (mobil, rádió váltása stb).

2012. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Gyerek nem való anyós ülésre, mert ez az autó LEGVESZÉLYESEBB része! Nem hazugság, nem ámítás, valóság!!

Inkább ne lássam (ugyan, mi történhet vele?!), mint egy esetleges koccanásnál súlyosan sérüljön, vagy netalántán rosszabb.


Annak, meg aki a gyerekét figyeli vezetés közben elárulnám, hogy jelentősen csökken a figyelme ezáltal (még ha magát profinak is gondolja), jelentősen romlik a rekcióideje, kimaradnak életbevágó másodpercek, amiken életek múlhatnak. Marhára nem éri meg. A baba helye hátul, a vezető ülés mögött van. Egy esetleges vészhelyzetnél a söfőr nem tudatosan, de mindig magát védi, ezért a másik oldal felé rántja e kocsit. (vezetéstechnikai tréner megerősíti ezt). Tehát sofőr mögé, hátra!

A mobilt meg tegyétek a táskába és némítsátok le!!

2012. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Látom azért megoszlanak a vélemények:-) Jelentem meg is jártuk az utunkat, vezetőülés mögött!
2012. márc. 24. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, hogy van, aki azért oda köti be, mert hátul nem éri át az öv a hordozót... Corsánk van, és egyik hordozónk se tudtuk hátra bekötni. Ez van...
2012. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az más ha nincs választás, de ha be tudnád hátra kötni akkor gondolom te is oda kötötted volna.
2012. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!