Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kislányom most 9 kiló,7...

Ha a kislányom most 9 kiló,7 hónapos, a hordozóból már kilóg és nagyon szűkösen van benne, akkor már beköthetem menetiránnyal megegyezően egy nagyobb autósülésbe?

Figyelt kérdés
Stabilan ül már 5 és fél hós korától.
2011. dec. 30. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

5,5 hós korától egyedül semmi segítség nélkül feltud ülni? ezt nem hiszem. gondolom stabilan ül mert ülteted, felhúzod stb..


lányom 11 hósan kezdet el menni akkor került át az ülésbe. én elötte nem tenném.

2011. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

A fiam 6 és fél hónaposan ült fel egyedül, a barátnőm lánya meg 5 hónaposan, ott voltam, láttam, úgyhogy annyira nem kirívó az 5 és fél hónap sem.


KÉrdező, ha valóban magától ül fel(nem stabilan ül, hanem egyedül felül), akkor már nyugodtan beteheted nagyobb ülésbe, nem kell megvárni, hogy elinduljon.

2011. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

NEM!

menetiránnyal megegyezően 1 éves korától szabad ültetni.

nem a stabil ülés miatt (bocs, hogy megkérdezem de ez komoly??? enyém 6 hósan ült fel magától de csak 7-7,5 hónaposan ült stabilan!), hanem azért mert ha karambolozol nem bírja el a nyaka a g-t és nagyon nagy bajt okozhat, most azt nem írom le mi a legdurvább, pont nemrég volt németországban egy hasonló baleset, szegény baba feje... áhhh :((()


vannak a 9kg-tól gyerekülések, na azoknak a feltétele a stabilan ülés, de mivel azt nem lehet fordítva betenni így azt nem használhatjátok még fél évig!

vegyetek 0-18 kilós autósülést vagy nagyobb uordozót

2011. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 kg-ig jó a hordozótok? Nem 13-ig? A miénk 13-ig jó , a kislányom 8 hós és 7 kg, de overallban neki is szűk! De ha leveszem a kocsiban az overallját és utána rakom bele az ülésbe (jól befűtjük a kocsit), akkor úgy már teljesen jó. Menetiránnyal megegyezően nem szabad még ültetni, azt semmiképpen ne tedd!!! Borzasztó veszélyes, külföldön kb. 4 éves korig háttal ültetik a gyerekeket (Svédország).
2011. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindkét gyerekem 8 hónapos korában került rendes, menetiránnyal egyezően beköthető gyerekülésbe. Az enyémek is simán felültek 5, illetve a fiam 7 hónapos korban és nem fértek az elvileg 12kg-ig jó hordozóban, ellenben végig ordították az utat, ha bárhová mennünk kellett. Ahogy átkerültek a rendes, 9-25kg-os üléseikbe, bármennyit lehetett velük utazni, soha nem volt gond.

Kissé már túlzás, amennyire be akarják határolni a szabad-nem szabad dolgokat... Ennyi erővel ne is rakjuk őket kocsiba egyáltalán. Mi is felnőttünk valahogy, pedig akkoriban még se gyerekülés, se hátsó biztonsági öv....

Tedd nyugodtan az ülésbe, szeretni fogja, nem kell szenvedtetni a hordozóban, ha már nem jó neki.

2011. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0-18-as ülést vettünk, mikor 8 hós volt. Az van ráírva, hogy 9 kg-tól vagy 9 hónapos korától menetiránnyal megegyezően, előtte háttal kell bekötni. Azokat lehet így is, úgy is bekötni.
2011. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 5 hónapos kora óta stabilan ül, 5,5 hónapos kora óta egyedül fel tud ülni.

Most 9 hós, és már kapaszkodva lépeget. Ettől függetlenül én olyan ülést veszek, amit be lehet kötni menetiránynak háttal is és előre is. A dokink szerint addig amíg kényelmesen elfér a lába, nyugodtan ülhet menetiránnyal háttal.

2011. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!