Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba receptek? Most hogy is...

Baba receptek? Most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, bár lehet, hogy tévedek, de 1 éves kor után ajánlott a kiwit a gyermeknek adni. Ezzel szemben jó pár oldalon olvasom a receptek közül, hogy 3 hónapos korban már mangóval és ananásszal lehet adni.

Ha eltekintünk az ajánlott hozzátáplálási kortól, attól függetlenül hogyhogy már 1 év alatt is lehet adni?


Van egyáltalán olyan recept oldal, ami a valóságnak is megfelel?

Nem szeretnék azzal kísérletezni, hogy mitől lesz baja és mitől nem..



Köszönöm!!!


2012. márc. 24. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

3 hónapos korban semmit nem ajánlott még adni anyatejen és tápszern kívűl, nemhogy kiwit... Nem tudom hol olvastad, de én tuti nem próbálnám ki.

A bébiételek viszont más tészta, mert a gyártás során ki tudják vonni az allergén anyagokat, ezért léteznek ananászos, málnás, epres stb bébiételek 1 év alatti babáknak.

2012. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik táblázat mást ír, én pl. erről a kiwi-dologról nem is hallottam. Nálunk pl. a védőnő már félévesen engedte a narancsot, aztán itt olvasom, hogy sokaknál az is tiltott egyéves korig.

Az igazságot, azt hiszem, senki nem fogja tudni megmondani (felteszem, ezért nem jött még válasz sem), de 3 hónaposan azért se kiwit, se ananászt ne adj még neki. :)

2012. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


8 hónapos a lányom és paradicsomos receptet kerestem neki a neten délelőtt. Akkor csöppentem bele a kiwi-alma párosba, amit valamelyik okos a neten 3 hónapos kortól ajánlott...

Ezért "akadtam" ki kissé..

2012. márc. 24. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:

jól tudod, egy évs kor után adható a kivi.

hiába tartalmaz a bébiétel feldolgozott epret/málnát és a többi piros gyümölcsöt, másfél éves kor alatt nem adnám, mert a színezőanyag allergizál, nem a mag, azaz nem kivonható az allergén, nem szabad a bébiétel-gyártónkak hinni, csak a hozzátáplási táblázatnak.

más: mangót, papaját simán adnak 6 hónapos kortól ott, ahol nem terem az alma, meggy, barack, de a citrusféléket pl. ott se adják 10-12 hónapos kor előtt. Dolgoztam Délkelet-Ázsiában, ott tapasztaltam ezeket.


orvos anyuka

2012. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!