Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának meg lehet...

3 hónapos babának meg lehet már egy kicsit emelni a babkocsi háttámláját? Vagy csak a totál vízszintes egészséges még neki?

Figyelt kérdés
Nem hosszú időre, csak mondjuk fél órára gondolok, hogy egy kicsit nézelődhessen. A teljes ülő helyzet és a vízszintes közötti állásba emelném, kb. mintha hordozóban ülne.
2012. márc. 26. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, de figyelj rá, hogy tényleg csak max. fél-1 óra legyen.
2012. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Az én babám 4,5 hónapos de még neki sem emelem meg a babakocsit. Még a fél óra is sok ilyen pici babának, ha már most megterheled a kis gerincét, akkor nem kell csodálkozni egy későbbi gerincferdülésen. De ez csak az én véleményem.
2012. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kíváncsicska ***** válasza:
73%
Én megemelem néha.Pláne ha nem nagyon marad el teljesen vizszíntben.Ugyanis útál vizszintesben lenni ha olyanja van.Ja és a pihenő székét is imádja pedig ott sem vízszintesben van.
2012. márc. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne emeld meg. Én is megakartam, 4,5 hónapos a babám, de utánanéztem és nem szabad. Megterhelő még neki. Tényleg ne csináld :/
2012. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos korában emeltem az első állásba, ami kb. 150 fok. 2-án lesz 6 hónapos, de magasabbra még nem nagyon merem neki emelni.
2012. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

És az autósülés? Meg a hordozók? Azokkal mi van? Annyira istenítik a hordozókendőt, pedig abban nyeklik a gyerek háta elég rendesen. Nem is értem?! Na, ott aztán se vízszintesen, se egyenesen nincs, hiába a testkontaktus, meg a jól megkötött kendő, nincs felhajtóerő, csak gravitáció! Meg van az úgy, hogy autózni kell a picivel, az autós hordozó sem vízszintes. Miért épp az éppen megemelt babakocsitól lenne baja?

Bocs az offért!

2012. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

22:16-os vagyok.

Én sem kendőbe, sem hordozóba nem teszem a gyerekemet. Mint írtam, utána néztem, mert én is elgondolkodtam, hogy megemelem a 4,5 hónapos babámnak, de elolvastam, hogy ez igenis megterheli a gerincét. Én nem siettetem a dolgokat, nem halok bele, ha megvárom még felül magától. Természetesen mindenki azt csinál amit akar, de had legyen már saját véleményem. :D

2012. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

23:10!


Nem kifejezetten neked szántam, csak úgy általánosságban. Ez jött ki belőlem erre a kérdésre.

2012. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnek a védőnő mondta, hogy ennyi időre és ilyen magasságba megemelheti. Azért akarom egyébként, mert így csak addig tudunk kint lenni, amíg alszik. ez egy szűk óra, ennyi pedig a 2.5 éves nagynak édes kevés. Ha egy picit megemelném, akkor evés után tudna nézelődni egy kicsit, utána aludna, és máris meghosszabbodna a séta. De ébren, totál vízszintesben nem hiszem, hogy elvan. Ti hogy sétáltok kettővel?
2012. márc. 27. 07:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt, mert még csak most, lassan 6 hónaposan emelem fel neki, eddig teljesen elvolt vízszintesen is. Most már szeret nézelődni. Nekem többfunkciós kocsim van, tehát külön mózes, sport és hordozó. Ha pl a nagyért megyek az oviba, akkor csak a hordozót teszem fel, mivel ezzel sokkal könnyebben tudok közlekedni és akkor azzal sétálunk. Amikor nagyon szépen süt a nap és nem fúj a szél, már a sport részt teszem fel és kicsit megemelem. Sokáig elvan így. Csak menjen a kocsi, mert ha megáll, akkor van a baj.
2012. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!