Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl hangos és túl közvetlen,...

Túl hangos és túl közvetlen, kínosan érzem magam miatta, így marad?

Figyelt kérdés
13hós lányommal kellemetlen közösségbe menni,ő a leghangosabb (sikongat örömében,bármit lát) és mindenkihez odamegy,a maga nyelvén kommunikál(na),de a többség elutasító,mert az ő gyerekük anyás,csendes,egyedül játszó és itt ez hangos gyerek aki bepofátlankodik az otthagyott táskákba,megfogdossa más gyerekek csörgőjét,babakocsiját ,sok gyerek megijed,elhúzódik tőle stb. Védőnő szerint ő csak egy nyitott kislány,ne korlátozzam,max sétálgassunk az utcán,ha zavarnak a játszótéri jelenetek és majd ha beszél,nem fog kiabálni hogy észrevegyék.Olyan mintha a környezetünkben ő lenne a kakukktojás.Majd kinövi?
2012. márc. 26. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a védőnőnek, ne fogd vissza. Ha a többiek nem tolerálják, zárt közösségbe egyelőre ne menjetek.
2012. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Snapette ***** válasza:
73%
Nem látom ezt problémának, őszintén. 11 hós kislányom valószínűleg hasonló lesz, nagyon nyitott, nem fél az idegenektől, bárkivel "szóbaáll", ő is sikkantgat, ha örül valaminek de ez engem igazán nem zavar, s szerintem butaság, ha valaki ettől megijed, vagy elutasítja, ahelyett, hogy válaszolnának neki, reagálnának rá. Szerintem ne érezd magad kínosan, a kislányod nem kakukktojás, hanem más, és légy büszke arra, hogy nem bújik azonnal a szoknyád mögé, ha valakit meglát. Szerintem pozitív lelki beállítottságot jelent, és a túlzott közvetlenkedést úgyis kinövi majd. Addig is mosolyogj rajta bátran, attól fogd vissza, hogy hozzámatasson mások cuccaihoz, és nem lesz gond. Kell neki a más gyerek társaság is, ezért ne vond meg tőle, hátha tanulnak tőle egy kis bátorságot a többiek :).
2012. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nagyon fura amit írsz, én még nem vettem észre hogy "kiközösítenének" egy ilyen pici gyereket a viselkedéséért. Én keresnék másik baba mama kört.

Szó se róla, az én fiam nagyon csendes és mindig sírva fakad, ha a barátnőm lánya visongat meg ölelgeti, de sosem gondoltam még rá, hogy ez nem normális, és hogy emiatt nem fogok velük többet találkozni. Az a kislány így fejezi ki érzéseit, kicsit hangosabb, mint a többiek, de attól még nagyon édes. (fiam 11 hónapos, kislány 16).

Ne érezd magad kínosan, inkább a többi anyuka érezze magát kínosan hogy így viselkednek. Ő nem egy anyukába bújós kislány hanem egy belevaló élénk teremtés.

2012. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én lanyom is ilyen, ő is 13 honapos. Ha új helyre megyünk, minden azonnal érdekli, és ezt mutogatassal, és hangos "Oooo!" felkiáltással jelzi. :) Aztán mindent és mindenkit megnéz, megvizsgál. Alaposan körül jár mindent. Érdeklődő, nyitott kislány. Szerintem nincs ezzel gond. Aki nem tudja ezt elfogadni, azzal nem kell foglalkozni. Mondjuk szerencsére nekem eddig jó tapasztalataim vannak, de voltunk egyszer Ringaton, ahol elég furán néztek ránk az anyukák. A legtöbb gyerek lat az anyukája ölében, a lanyom pedig odament mindenkihez, érdeklődött. Utána nem mentünk többször, rájöttem, hogy az a közösség nem nekünk való.
2012. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem kell, hogy kinője... :) Ő egy ilyen kisgyerek, nyitott, érdeklődő, és sikongatós. Miért is ne maradhatna ilyen? Én azt gondolom, hogy emiatt egészen nyugodtan mehettek játszóterezni - ugyanis minden bizonnyal ez csak téged, a te gátlásaidat zavarja, őt nem. És hátha összeakadtok egy hasonlóan tűzrőlpattant kisasszonnyal vagy kisfiúval. Máris nem fogod ilyen nagy problémának érezni! :)) Nem itt kezdődik a problémás gyermek fogalma, örülj neki, hogy ilyen életrevaló kis poronty! :)


Egy pszichológus kismama

2012. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom is folyton kikurjongat a babakocsiból, ha megtetszik neki valami, és igen izgága kis manó. Engem nem zavar, legyen vidám, nyitott gyerek.

Szerintem ez inkább az a gáz, hogy emiatt kiközösítik! Ez nem a te szégyened, inkább az ő szegénységi bizonyítványuk!

Majd alakul azért a kislányod is, de inkább maradjon ilyen nyitott kis örömbaba!

2012. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is keress másik közösséget...

Számomra felfoghatatlan,hogy egy pici gyerek vidám viselkedése miatt furán nézzenek rád..az én lányom 11 hónapos,élénk,vidám baba,nemrég étteremben voltunk,és a kisasszony mindenkihez,odament,én persze mentem utána,próbáltam visszafogni,de csak kedves mosolygást kaptunk,én meg azért elnézést kértem,de senki nem tűnt úgy,h zokon vette volna a baba kacagást...

férjem erre csak annyit kérdezett,mikor próbáltam visszavinni a lányunkat az asztalunkhoz,h "téged zavarna?"egyértelmű nem volt a válaszom,mert tündériek az ilyen kicsikék.

Inkább legyen ilyen,mint egy kis alamuszinyuszi..

Örülj,h sikerült megteremtened a gyerekednek egy olyan légkört,ami miatt ilyen lett.Ne szégyelld,légy büszke a természetére...:)

2012. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is ilyen volt, ilyen is maradt :)

2 éves, hihetetlenül közvetlen, barátságos, ezzel együtt hangos, harsány feltűnő :) Az utcán mindenkivel szóba áll, kedvence a "Szia! Bácsi/Néni mit csinálsz?" Ilyenkor elmondja, hogy hogy hívják, hány éves, elmeséli hogy éppen mit csinálunk, mit vettünk a boltban, MINDENT kidumál :) Szerencsére negatív tapasztalat eddig nincs, a felnőttek nagyon barátságosak vele. A gyerekek néha meglepődnek, főleg a nagyobbak 4-5-6-7 évesek, hogy mit is akar ez a kiscsaj, de hamar elfogadják és játszanak vele. És a kedvencem: szokott "pasizni" ha talál egy szimpatikus fiút (általában 14-18 évesek), faágat vagy falevelet visz neki :) Még egyszer sem kosarazták ki :)

Ne Te érezd magad kellemetlenül, amiért ilyen aranyos, közvetlen gyermeked van. Gondolom egy vidám, kiváncsi, pörgős kiscsaj, aki érdeklődik minden és mindenki iránt. Ne fogd vissza! Keress olyan társaságot, akik ezt tudják értékelni!

2012. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írsz róla,első gondolatom az volt,hogy de bájos,aranyos lehet :) Az én lányom meg anyába bújós,ijedős,félénk típus,szerintem az sokkal kínosabb mikor az üvöltő gyereket kell csitítgatni,mert megijed ha valaki ölbe akarja venni :D Na de hát egyik ilyen,másik olyan,el kell őket fogadni,mert már ők is egyéniségek :)
2012. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

22:17-es


Naggggyoooon édes csajszi lehet :)

2012. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!