Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl hangos és túl közvetlen,...

Túl hangos és túl közvetlen, kínosan érzem magam miatta, így marad?

Figyelt kérdés
13hós lányommal kellemetlen közösségbe menni,ő a leghangosabb (sikongat örömében,bármit lát) és mindenkihez odamegy,a maga nyelvén kommunikál(na),de a többség elutasító,mert az ő gyerekük anyás,csendes,egyedül játszó és itt ez hangos gyerek aki bepofátlankodik az otthagyott táskákba,megfogdossa más gyerekek csörgőjét,babakocsiját ,sok gyerek megijed,elhúzódik tőle stb. Védőnő szerint ő csak egy nyitott kislány,ne korlátozzam,max sétálgassunk az utcán,ha zavarnak a játszótéri jelenetek és majd ha beszél,nem fog kiabálni hogy észrevegyék.Olyan mintha a környezetünkben ő lenne a kakukktojás.Majd kinövi?
2012. márc. 26. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igeeen, ahogy a többiek is írják, rögtön egy cuki kiscsaj képe ugrott be :D

Nekem kifejezetten tetszik ha egy gyerek így viselkedik! Isten ments, hogy kinője kérdező :D inkább váltsatok társaságot! Kislányom 9 hónapos lesz, de ha meglát egy kiskutyát már visít örömében....! Múltkor meg pl. okmány irodába kísértük el apát, Zora mikor meglátott két 5 év formájú kislányt visítva kapálódzott és nyújtotta a karját feléjük..... aranyosak voltak mert oda jöttek és kérdezősködtek meg minden...! Eddig nekünk még nem volt hátrányunk a hangoskodásából :) Valószínűleg olyan lesz ő is mint a te lánykád, én nem bánom szerintem te se bánd hogy ilyen a kisasszonykád :)

Üdv.: Timi

2012. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

De ismerős....!!!!! Eleinte én is úgy éreztem mint te,és azt hittem mindenki minket néz. Ő is "belenézett" más tatyójába,ha valakinél kaját lát odamegy és kér stb. 2éves már a kislányom,és hála az égnek nem nőtte ki! Nagyon közvetlen barátságos,és érdeklődő mindenkivel. Senkitől nem fél.Túlságosan nem! Vad idegenekhez odamegy,aki szimpatikusabb le áll neki magyarázni,felkéredzkedik az ölébe. A legújabb "hobbija" hogy a kutyás gazdik kezéből kiszedi a pórázt hogy ő majd sétáltat. Ha olyan kedve van a járda közepén elkezd táncolni,főleg ha zenét hall. De inkább ilyen legyen,mint olyan aki a saját árnyékától is fél.

A védőnődnek abban igaza van hogy nem szabad korlátozni,de abban nem értek egyet hogy ha majd beszélni fog nem fog kiabálni.

A lányomnak egész nap be nem áll a szája,de mégis nagyon tud kiabálni ha örül valaminek,vagy lát valami érdekeset!

2012. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Biztos valami "sznob" közösség lehet ahova nem akarják ezt az életrevaló kisasszonyt befogadni! A gyerek legyen eleven és életrevaló. Ne pedig az anyja szoknyája mögött bújva nézelődjön. Sokkal nyitottabb lesz a dolgokra, és később könnyebben fog barátokat szerezni. Sokkal gyorsabban tud majd beilleszkedni. És hidd el, ez a jobb. Gondolom ti se csendbe ültök otthon és várjátok a sült galambot. A gyerek gyerek, és legyen is csak vidám! :D
2012. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, jót mosolyogtam a hasonló sztorikon és párszor bőgtem hogy ez mégsem a világ vége, ringatón ő sem ül meg egy helyben, zavarja az "órát" szaladgálással,tapsikolással,magánprodukciókkal, szerintem többet nem megyünk. Játszótérre viszont "muszáj", mert annyira sok az inger és úgy imádja, megpróbálom más szemmel nézni és valahol érzem én hogy ez nem rossz, csak mások reakciója fura. Nem mindenki áll negatívan hozzá, látom egy-két anyukán hogy tetszik nekik ez a vidám gyerek mert igen,ő is odamegy neki szimpatikus anyukákhoz és felkéredzkedik az ölükbe, csak ugye ott a saját gyerekük, aki rögtön rázendít hogy el akarják venni az anyukájukat, úgyhogy megpróbálom elcsalogatni gyorsan onnan. Szóval vegyes a fogadtatás, de változtatok a hozzáállásomon. Valóban jobb ha nem anyámasszony katonája, ennek viszont örülök.Nagyon köszönöm még egyszer, jó hogy nem vagyok egyedül.
2012. márc. 27. 10:05
 15/18 anonim ***** válasza:
De cukiii! Az szégyellje magát, aki elzárkózik egy ilyen kis drágaságtól!!!! Légy büszke, hogy ilyen.
2012. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kislányom is ilyen! 16 hónapos! Ő az étteremben is oda megy mindenkihez! De én nem vettem észre, hogy valakit zavarna, inkább sokszor csak engem! Nem is zavar, csak azon parázok, hogy mit szólnak hozzá az emberek! Amúgy nem szabad tényleg korlátozni! Örülj, hogy ilyen, és nem félős!!! Boldog babázást!
2012. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Anya1 ***** válasza:

En drukkolok nektek,hogy ne maradjon így .

Nálunk így maradt,a világ minden módszerével próbáltuk lenevelni de sajnos ezt nem lehet.

Oviban is ,játszókon is,buszon es bárhol.

Most megy iskolába...

2013. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
én pedig azt mondom, a felnőttek csak bájolognak, a gyerekek nem! ha jelzik h a lányod viselkedése kellemetlen, akkor az is. a helyedben leszoktatnám a sikkantgatásról, és a mások holmijában való turkálásról. a hangos gyerek mindenkit zavar, csak a szüleit nem?
2014. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!