Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 5hetes babámnak 39,1a...

SOS! 5hetes babámnak 39,1a láza (levonva), fáj a hasa, zöld (es) a széklete. Volt valakinek ilyen? Meddig tartott? Mi volt a baj?

Figyelt kérdés
dokinőt hivtam, ondta h hűtőfürdő és egy kup, egy óra mulva érjem vissa, s ha lemegy 38ig lb akkor ok, ha nem hivjam ujra, holnap menjünk.emlitette h van egy ilyen agas lázas virus most..ugye nem lesz baj?rettentően aggódok!!(anyatejes)
2012. márc. 27. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Inkább fogd, és vidd az ügyeletre! Nagyon pici még, gyorsan kiszáradhat ebben a korban. Inkább tízszer fölöslegesen, mint egyszer későn! Jobbulást a babának!
2012. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szépen szopizik, kutacsa telt, igy a kiszáradástól egyenlőre azt hiszem nem kell félnünk...ha nem megy le a láz ugyis ügyelet lesz belőle, remélem elkerülhető...:(
2012. márc. 27. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs változás ÜGYELET!!!

Mi is mentünk 39,5-el hajnal 4-kor!! Majdnem kivágtak, de remélem korház válogatja!

Ne aggódj!!!! Nem lesz semmi baj!!

Próbáld meg a langyos vizes törülközőbe csavarást (lábakat, homlokra borogatás)

Nagyon figyelj hogy sok folyadékot adjál, gyorsan kiszáradhat!!!!

2012. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

perse, ha nincs változás ügyelet lesz!

de mi van ha a csillapító leviszi most,aztán ha elmulik ujra felmegy...nálatok mi okozta a lázat?meddig tartott?

2012. márc. 27. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Pár hete a kislányunk elkapta ezt a háromnapos lázat. 9,5 hónapos, levonva 39,5 volt a láza. Adtam Neki Nurofent, lement 38,3-ra alig egy óra alatt. Ennek ellenére felhívtam az ügyeletet, azt mondták azonnal vigyük be, mert egy ilyen PICI babát látnia kell orvosnak, ha ilyen magas a láza. Pedig ő már 9,5 hónapos. Mindenképp vidd el az ügyeletre!
2012. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hiába vitte le akkor a lázat a nurofent, utána 3 napig alig tudtuk 38-ra letornázni a hőjét. Amint kiment a gyógyszer hatása, vissza is szökött a láza 39 körülire.
2012. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen sajnos sok helyről elzavarják a szülőket azzal, hogy a lázat nem az ő feladatuk levinni! Nem értik meg, hogy első gyerek, kapott gyógyszert, kúpot, hűtő fürdőt és semmi hatás. Válastuk addig csináld még hatásos nem lesz, hát köszi szépen!

Nekünk egyszer volt 39,5 a láza 20 hónaposan, dec 30-án. Egész nap küzdöttünk 38,7-ig ment fel. Este hirtelen felment 39,1-re azonnal hűtő fürdő+kúp. 30 perc múlva már 39,5 volt. Folyamatosan összeesett a láztól, nem bírt megállni a lábán, hívtuk az ügyeletet, 2 óra múlva értek ide, de közben folyamatosan hívott az asszisztensnő, hogy mi a helyzet! Kapott a kicsi egy algo injekciót amitől 10 perc alatt lement a láza(hideg lett a gyerek) és bealudt utána! Azóta sem tudjuk, hogy mitől volt ez.


Szomszéd kisfiú szintén lázas volt, kapott gyógyszert, láza lement és elaludt. 1,5 óra múlva megnézte a kicsit mert még mindig ugyanúgy aludt. Lángolt a kis feje, ügyeletet hívtak, mire kiért a hűtőfürdő ellenére lázgörcsöt kapott. hívták a mentőket, ők meg a gyerek mentőt. 1 hétig tartották bent őket sajnos. Ezzel nem megijeszteni akartalak, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy figyeld, mérd neki akkor is mikor alszik! Igaz nyűgösebb ilyenkor, de inkább ordítson, mint rázkódjon a láztól.

2012. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!


természetesen velem aludt a kicsi éjjel hogy folyamatosan figyelni-érezni tudjam.nem éreztem melegnek, de azért mikor 3kor kelt enni mértem neki s 37,2volt(levonva). 3kor volt ugyan egy órás sírás, amivel nem tudtam mit kezdeni, mert ilyent még sosem csinált. semmi nem volt jó, szopni sem nagyon akart csak kapkodott-aminek az lett az eredméyne h rengeteg levegőt nyelt s bukott nagyokat, aztán egyszer csak beájult...persze utána is folyamat fogdostam h nem e meleg, de nem tartottam vészesnek s most reggel is 37,1-3közt van neki. szóval nem jött vissza a láz, remélem talán nem is fog...de mi a fene lehetett akkor hogy olyan magas volt tegnap???

bármi volt, remélem átment rajta gyorsan...

2012. márc. 28. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!