Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás miatt lehet egy babának...

Fogzás miatt lehet egy babának pelenka kiütése?

Figyelt kérdés
Kislányom nuncija egy két napja elég piros , kenem neki a doktornö felirt babakrémével ,de nem látok javulást , szerintetek ez lehet fogzás miatt ? Van már két fogunk ,most ugy látom jön megint kettö ,nyáladzik egésznap . Tudnátok valami ötletet mondani mit tegyek ?
2012. márc. 28. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet. És az egy-két nap alatt még nem is jön rendbe, kicsit több kell hozzá.

Ha le tudsz teríteni a kiságyába/járókába valami vízhatlant, akkor legyen pelus nélkül minél többet, szellőztesd. Most már a jó idő is itt van, nem fog megfázni. Zoknit adhatsz rá. Napi 2-3x fél óra így, vagy ha megy több is, akkor sokkal gyorsabban fog javulni!

Nem írtad, hány hónapos, de ha még nem forog nagyon, akkor kis hősugárzót is ráirányíthatsz, az is szárít.

2012. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet bizony!

Az én lányomnak is csak akkor volt gond a bőrével.

2012. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is sokszor felömlött a feneke és a tunija, amikor fogzott. Én is kenegettem, de az nem volt elég. Én minden pelenkázáskor áttörölgettem az egész alsó fertáját vizes vattával, és utána kentem be kenőccsel. Így neki lement a pirosság.
2012. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A popója is olyan? Van csak a nunija? Nagyon figyelj oda, nem akarok vészmadárkodni, de lehet, hogy ez nem pelenkakiütés.
2012. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat . 1 éves most a kislányom , a nuncija piros a fenekén csak pár pici kiütés van .
2012. márc. 28. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Dokinak mutattad? Ez a nunidolog engem aggasztana.
2012. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megmutatom neki , mert engem is aggaszt a dolog .
2012. márc. 28. 14:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Ezt a kálváriát mi is végig jártuk, és egy halom gyógyszertári krémet kentem a gyerekre, ami méginkább tönkretette a kis bőrét. (mindenféle, nem olcsó, zsíros kence...)

Meguntam, böngésztem a neten, találtam egy babakrémet (freziderm) megmutattam a gyerekorvosnak, rábólintott, azóta azt használjuk pelenkázásnál, ha valamitől kiütéses lenne a baba popsija - ami egyre ritkább:)

2012. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!