Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cataflam cseppet lehet 4óránké...

Cataflam cseppet lehet 4óránként váltva adni Nurofen szuszpenzióval? 19 hósnak

Figyelt kérdés
Eddig Germicid és Nurofent váltogattam,de a kúp nem használ.
2012. márc. 28. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mire adod?
2012. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gondolom lázra. Elvileg a cataflam nagyon erős. Annak minimum 8 órán át hatnia kell. Én nem adnám együtt a nurofennel. Próbáljatok antipiretikus kúpot iratni. Ennyi idősnek kevés a germicid.
2012. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mert a Cataflam csepp csak fájdalomcsillapításra van, lázra nem igazán.


Ha lázra kell, akkor inkább egy másik hatóanyagú lázcsillapítót kéne próbálni.

A Nurofennel én a Panadol babyt szoktam váltogatni.

2012. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Lázas.Tegnap reggel óta egyfolytában. Voltunk dokinál tegnap,kaptunk antibiotikumot is,de a láz nem akar múlni. Délelőtt 10kor 39,4fok vvolt,csináltam hütőfürdőt utána kapott 5ml Nurofent.Attól érezhetően lement a láza és aludt 2órát,de már úgy ébredt,hogy melegszik a feje. A Nurofenre az van írva 6óránként lehet,ezért kellene valami.
2012. márc. 28. 13:27
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg a panadolt. Annak más a hatóanyaga, így adható 3 óra elteltével. Jobbulást!
2012. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A cataflam az egyik legjobb lázcsillapító. Nálunk magas lázat csak az visz le. Próbáld csak a cataflamot.
2012. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez áll a Cataflam csepp leírásában:


"A Cataflam az ún. nem szteroid gyulladásgátló (NSAID) gyógyszercsalád tagja. A nem szteroid gyulladásgátlók fájdalomcsillapító és gyulladásgátló hatással rendelkeznek.

...

A láz önmagában nem javallat a készítmény alkalmazására."


No comment.

2012. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Elhiszem, de ettől még a háromnapos láznál, vagy a középfülgyulladásnál, csak ez vitte le a gyerekeim lázát.

Az orvosunk is ajánlja lázcsillapításra, sőt a neten is fent van.

[link]

[link]

2012. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekorvos vagyok. Cataflam a legjobb lázcsillapító. Váltogatva mással és HŰTŐFÜRDŐVEL tökéletes.

No comment.

2012. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy remek a Cataflam: középfülGYULLADÁS, mint írod. A gyulladást csökkenti, így csökken a láz is.


Úgyhogy ezzel egyet értek, Kérdező nem írta még, hogy mitől lázas a kicsije, mert nyilván ettől is függ.


Bár nálunk mindezzel együtt a gyerekorvos sosem adja kizárólagos lázcsillapítónak, mindig kell mellé valami más lázcsillapító.


De nem vitatkozni akartam, csak rávilágítani, hogy mi áll a leírásban, majd Kérdező eldönti, mit ad be.


Egyébként még ez is benne van:

"Hogyan hat a Cataflam

A Cataflam enyhíti a gyulladás tüneteit, pl. a duzzanatot és a fájdalmat, és a lázat is csökkenti, de nem hat a gyulladást és / vagy a lázat kiváltó okokra.

Amennyiben kérdései vannak arra vonatkozóan, hogy a Cataflam hogyan hat és miért írták fel Önnek ezt a gyógyszert, forduljon kezelőorvosához."


Jobbulást a betegeknek!

2012. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!