Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cataflam cseppet lehet 4óránké...

Cataflam cseppet lehet 4óránként váltva adni Nurofen szuszpenzióval? 19 hósnak

Figyelt kérdés
Eddig Germicid és Nurofent váltogattam,de a kúp nem használ.
2012. márc. 28. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan kötekedni akarsz? Szerinted egy gyulladáscsökkentő azért csökkenti a lázat, mert cirka 10 perc alatt nyilván csökkenti a gyulladást ugye? Ugyanis a cataflamtól 10 perc után lemegy a láza a kölkeimnek. Nem vagyok tisztában egész pontosan a cataflam lázcsillapító mechanizmusával, de tuti hogy a lázcsillapító hatás nem annak köszönhető hogy a gyulladást csökkenti. Az is ok, hogy nem hat a gyulladás okára, de nem is ez volt a lényeg. Arra hat az immunrendszer, meg az egyéb gyógyszerek, pl antibiotikum. A kérdező lázcsillapításról érdeklődött, arra pedig tökéletes a cataflam, akárhogy is magyarázol. Ez a tény. Verheted magad ahogy akarod.
2012. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, teljesen normális hangnemben válaszoltam, ellentétben Veled, de itt kiszállok...
2012. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és a háromnapos láznál szerited hol a gyulladás. Vag yott hogy is hat a cataflam?
2012. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A torka van neki nagyon begyulladva. Remélem hatni fog,mert már nagyon kivan szegénykém.39,2fokot mértem megint fél órája,most csináltunk hütőfürdőt is.
2012. márc. 28. 14:26
 15/17 anonim ***** válasza:
Kár összeveszni :) Az a lényeg, hogy rövid "váltásban" ne adjon azonos hatóanyagú gyógyszer a picinek. Ahogy néztem a cataflam meg a nurofen más hatóanyaggal rendelkezik így adható egymás után. Lényegtelen belemenni olyan elvi vitába, hogy jó-e a cataflam avagy nem. Egyébként ezt a mi dokink sem írja fel nem szereti, pedig én szerettem volna adni, mert amíg nem volt vényköteles volt itthon és sokszor segített (mondjuk én a kúpot ismerem)
2012. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan olyan dologról vitatkozunk amihez nem értesz, de ettől függetlenül osztod az észt.
2012. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hós babám volt 4 napig egyfolytában lázas és a Cataflam csepp volt a legjobb,ez levitte.mi Nurofent-Cataflamot és a Germicid kúpot váltogattuk.(meg Panadol és Viburcol de ezek nem nagyon hatottak.)nekem azt mondták,h ha mondjuk nem viszi le a lázat a Nurofen mondjuk 1 óra múlva és mondjuk még mindig 39 és se hűtőfürdő se semmi,akkor lehet adni egy más összetevőset,akár 1 óra elteltével.csak a lényeg,h ugyanolyan hatóanyagút ne kapjon 6 órán belül.kínszenvedés volt ez a négy nap..én már bármit adtam volna,csak menjen le a láz.és szinte csak a Cataflam hatott.Jobbulást!
2012. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!