Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maradhatoh e gyesen ha a...

Maradhatoh e gyesen ha a gyermek elkezdi a bölcsit? Vagy meheteke e Munkanélkülire? HOGY MÜHÖDIK EZ? KI TUDJA VAGY HOL LEHET EZ UTÁN JÁRNI?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
hű én is meg akartam már ezt kérdezni,nálam csak annyival másabb,hogy a főiskolából nekem akkor már csak félévem lesz..
2012. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Gyest a gyerek 3 éves koráig kapod. Kivéve, ha 8 órában visszamész dolgozni. Alanyi jogon jár mindenkinek. Meg kellene nézned, hogy a munkanélküli mennyi és amelyikkel jobban jársz azt kellene választani.

Mondjuk nálunk a gyereket bölcsibe csak akkor veszik fel, ha van munkáltatói igazolás.

Remélem mihamarabb találsz munkát.

2012. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mehetsz munkanélkülire, de ez így nem igen járható sajnos mert ahhoz, hogy beadd bölcsibe, munkáltatói kell.


tehát ilyen értelemben nem, mondjuk biztos van kiskapu. gyesen meg akkor maradhatsz ha 4 vagy 6 órában dolgozol

2012. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem, ha munkanélküli vagy, minek adod bölcsibe a gyereket. Sok dolgozó nő gyermekének nem jut hely. Mellesleg most már pénzt is kérnek érte, szóval jobban jársz, ha otthon marad a gyerek.
2012. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok pontozzatok csak le nagyokosok...én dolgozom és gyakorlaton is leszek azért adom bölcsibe,nem kell leszólni senkit,úgy gondolom ugyanannyi jogom van beadni bölcsibe,mint bárkinek és a kérdezőnek is..
2012. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

nem én pontoztalak le, csak válaszolnék.


nincs jogod se a kérdezőnek se bölcsibe adni a gyerekét.

nem azért mert kötekedni akarok, hanem mert így van meghatározva, bölcsöde a dolgozó szülőknek van, akkor adhatod be ha dolgozol. az iskola nem ilyen.

értem én, hogy ez igazságtalan, de ez van

2012. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
olvasd el dolgozom és mellette még gyakorlaton is leszek...
2012. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt lepontoznátok, én is dolgoztam és mellette volt bölcsiben a gyerek, de amikor kitöltöttem a jelentkezést ott volt olyan rublika, hogy azért kéri az anya a bölcsődébe a gyerek felvételét: mert tanul vagy mert beteg vagy munka miatt...szóval ezen elv alapján mehetnek a tanulók gyerekei is a bölcsődébe. Egyébként sem értem azokat akik azon háborognak, hogy kik miatt nem veszik fel a gyereküket a bölcsődébe. Mert attól, hogy valaki bejelenti, hogy szeretné beadni a gyerekét még nem biztos, hogy felveszik. A felvételről gondolom a bölcsőde vezetősége (vagy tudom is én ki az illetékes,) dönt. Így ha nem veszik fel a gyereket akkor az az ő döntésük volt.


Egyébként meg pl vidéken van olyan kisváros ahol szinte kérik a szülőket, hogy legalább pár órára adják be gyereket bölcsibe, mert annyira kevesen vannak. Honnan tudod, hogy nem ilyenről van itt szó. Annyira szeretem amikor egy kérdés kapcsán valaki a saját elkeseredése miatt lehordja a másikat.

Megértem, hogy szar a helyzeted, nekem is úgy volt, hogy magánbölcsibe kell adnom a gyereket, ha korábban visszamegyek dolgozni, mert nincs hely, de ettől még nem arra vagyok mérges aki oda járatja (mindegy, hogy dolgozik avagy sem), hanem arra aki egy nagyvárosban ilyen kevés férőhelyet biztosít.

2012. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kérnek munkáltató igazolást. Mellesleg mondd már meg nekem melyik az a falu, ahol könyörögnek, hogy add be bölcsibe a gyereket, mert akkor oda költözünk. A statisztikák szerint a bölcsis korú gyerekek 10 %-ának van férőhely. Nálunk még az ovi is kérdéses, mert ott is túljelentkezés van.

És igen, a bölcsőde vezetője dönti el, hogy kit vesznek fel. Be lehet adni az igényt, és ha ahol laksz nagyon magas a munkanélküliség, lehet, hogy fel is veszik, ha tanulsz. Nekem azt mondták, hogy hiába dolgozom, és hiába jelentkeztem 2 évvel előbb, lehet, hogy mégis elutasítanak. Mert nagycsaládosok és egyedülállók előnyben. Nekem meg "csak" 2 gyerekem van, és van férjem is. Majd a férjem eltart, a gyereket meg vigyem a nagymamához. Ennyit mondtak. Szóval köszönöm szépen, de nem nagyon örülök neki, ha tényleg inkább olyat vesznek fel, akinek az anyja nem dolgozik. Nekünk kenyérre kell a pénz, nem azért vinném oda a gyereket, mert nincs kedvem vele foglalkozni.

Lehet lepontozni, meg akinek nem inge ne vegye magára.

2012. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek: Tótvázsony :)
2012. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!