Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélkülire mikor jelentkez...

Munkanélkülire mikor jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Sajnos még nincs baba.Munkaviszonyom megszűnt közös megegyezéssel.Akkor jelentkezzek munkanélkülire ha sikerült a baba vagy már most kell?

Hogy lehetek jogosult egyáltalán tgyásra és gyedre?


2012. márc. 7. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Már most jelentkezz, hogy ne legyen "törés" a biztosítási jogviszonyodban. Ha a munkaviszony megszűnése és a munkanélküli bejelentkezés között eltelik 30 nap, akkor már lecsúszhatsz a Tgyás és Gyedről is.
2012. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 hete számoltam le még akkor nem késő úgye?

köszi a választ!

2012. márc. 7. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor leszel jogosult gyedre, ha a baba születésétől visszamenőleg 2 év alatt volt legalább 365 nap munkaviszonyod. Tgyásra is pedig csak akkor, ha mindezek mellett a szülés napján is bejelentett munkaviszonyban állsz, vagy 42 napnál nem régebben szünt meg a munkaviszony.A munkanélküli ez ügyben nem sok vizet zavar.

Én ugyanebben a cipőben járok. Álláskeresésin vagyok, ami 1 hónap múlva lejár. Mi jövőre terveztük a 2. babát, így ha nem sikerül elhelyezkednem sürgősen, akkor lőttek a tgyásomnak meg a gyedemnek.

2012. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
10 év munkaviszony van mögöttem.az beleszámít akkor?
2012. márc. 7. 13:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi is 2.babát szeretnénk de sajnos eddig több hónapja nem jött össze.drukk nektek!:-)
2012. márc. 7. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a baba születésétől számított előző 2 évet nézik, tehát ez esetben a 10 év nem mérvadó.

2. vagyok: Ahogy írtad kb február végén mondtál fel. Akkor jár majd gyed neked, ha a baba 2013. február végéig megszületik. Mert akkor lesz 2 év alatt 1 évnyi munkaviszonyod. Viszont ha addigra nem jön össze, akkor ahogy telnek a hónapok, egyre fogy a munkaviszony alatt töltött idő száma. Én úgy tudom a munkanélküli nem számít bele. Nekem ezt mondták.

2012. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi...holnap megyek a mziunkanélkülibe majd rákérdezek.
2012. márc. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!