Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogzás miatt piros a gyermek...

A fogzás miatt piros a gyermekem popsija v. tejallergiás?

Figyelt kérdés

Most jön perpillanat a foga. A kis álla is ki van csattogva.

A tehéntejre allergiás - kicsattog tőle a feneke.

Evett hétfőn és kedden is pudingot (danone) és ma estére kicsattogott. Máskor is evett akkor viszont nem volt gond.

Akkor ez mitől lehet? vigyem dokihoz?


2012. márc. 28. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam popója két-három napig mindig nagyon piros fogzáskor. Simán lehet attól. Ha nem múlik, esetleg hagyd el a tej terméket.
2012. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A fogzástól is lehet, de a pudingokban sok a tartósítószer. Attól sem kizárt..
2012. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a gyereked tejallergiás, ennek ellenére danone pudingot adsz neki, most is kapott. közben fogzik és azt kérdezed tőlünk, hogy melyik ütötte ki?

hát ezt szerintem még egy jó orvos se tudná megmondani, nehogy látatlanba. de ha tejallergiája van, ne adj neki tejet (puding) mert így kizárod, hogy kinőhesse!

2012. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen vidd! először is tisztázni kéne szegényke allergiás e a tejre vagy sem. Szegénykével jól ki lesz tolva ha allergiás és nincs betartva jól a diéta.Istenem úgy világgá kürtölném, hogy a nem betartott diáta hosszú évek alatt milyen komoly bélrendszeri következményekkel járnak.
2012. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valahogy ezt félre néztem és nem vettem észre hogy tejallergiás. Akkor szigorúan tejmentes diéta, még akkor is ha ez most a fogzástól van. Nálunk csak a gyanú áll fönn, de tejet még sosem látott a gyerek, még anyatejen keresztül sem. Amíg gasztro doki nem mondja mehet a tej, addig nulla.
2012. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vicces egy anyuka vagy... Tejallergias gyereknek puding... Fogalmad sincs, mi az a tejmentes dieta, ugye? Szegeny gyereked.

Hat, en vinnem orvoshoz, de gyorsan.

2012. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a védőnő, attól, hogy a tehéntejre (házi) allergiás attól a boltiakra nem feltétlen...

máskor is kapott már vajat, sajtot (ezt pl imádja) és semmi baja nincs tőle!!!!

Akkor?

2012. márc. 29. 07:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy csak a tejre allergiás , a tejtermékekre nem! Lehet egyelőre nem látsz tünetet, de szépen lassan telítődik a szervezet és azt pedig nem látod a belekben mit művel az allergia! Higgy nekem, nagyon tapasztalt vagyok. Vidd orvoshoz allergiavizsgálatra és majd kiderül allergiás e vagy sem!
2012. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké!

Amint mondtam tegnap kijött délután, ma reggelre szép lett a feneke. A bűzös hasmenés - ami a fogzáskor szokott lenni az is elmúlt.

Egyébként eszik tejcsokit, natúr joghurtot, túrót, sajtot és azoktól semmi baja nincs. Akkor jön ki ez a kiütés, mikor a foga jön.

Meg ez, hogy a tehéntejre allergiás (én írtam rosszul, mert ezt csak én mondtam, hogy az.)

Volt mikor tehéntejjel készítettem az ételt és ha hétfőn megette, akkor szerdára kiütéses lett a feneke.

Bocsi, hogy félreírtam.

2012. márc. 29. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!