Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás miatti kaki kicsípheti...

Fogzás miatti kaki kicsípheti a popsiját? Mindent ugyanúgy csinálok, ugyanazt használok, két napja mégis nagyon csúnya piros a kisfiam popsija.

Figyelt kérdés
14 hónapos, most jön egyszerre 2 hátsó foga.
2012. febr. 20. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ettől.

Nekem mindkét gyereknél olyan is volt, hogy egyik pelenkázásnál iszonyat ronda volt, a következőnél szinte semmi, azután megint piros... a gyerekorvos szerint ez tipikus fogzási tünet. De előfordulhat a ti esetetek is, hogy több napig huzamosan eltart.

2012. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizony-bizony. Mi is így jártunk amikor egyszerre jött 2 rágó foga. Szinte vérzett neki, és minden pelus cserénél sírt. 2 óránként cseréltem a pelusát, ha már egy kicsi pisi is volt benne. Sokat szellőztettem is neki, és Sudocrennel kentem neki. 2-3 nap alatt helyre jött.
2012. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok és nem használtam akkor popsitörlőt.
2012. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használj zsírosabb popsikrémet, így nem tud érintkezni a kaki a bőrével, napközben 1-2 órára pedig vedd le róla a pelenkát. Ilyenkor kend be gyógyszertári fürdetőkenőccsel, nagyon jól regenerálja a bőrt, és lemosni sem kell.
2012. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez a probléma, nem csak, hogy kicsípi és piros, hanem az állaga is megváltozott. Én sudocremet használok ilyenkor, bevált, leveszi a pirosságot neki.
2012. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Vettem egy zsírosabb popsikrémet, amit a gyermekorvos kevertetett ki a patikában. Kifejezetten ilyenkor jó, kis gyulladáscsökkentő van benne. Máris szebb lett a popsija, egy órája kentem be vele.
2012. febr. 20. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sokat kell pelus nélkül hagyni neki a popsijáthogy ,szelözön.Igy hamarab gyógyul.
2012. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!