Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Biztos hülye kérdés,...

Anyukák! Biztos hülye kérdés, de engem érdekel, tehát aki tudja, válaszoljon! Egy csecsemő első perctől tudja, hogy ki az anyukája?

Figyelt kérdés

Ha igen,mégis honnan?

És ha sokat van egyéb okokból néha 1-2 órára a nagyival és néha ő is megeteti,akkor is tudja?


2012. márc. 29. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ösztönösen tudja. Mikor a kórházban megszületik és odaadják az édesanyának, megjegyzi az illatát, a hangját, igaz még nem tökéletesen, de azért látja is már valamennyire az anyukát. Tudja, ha éppen a nagymama fogja, hogy az nem az anyja, de ezek még ilyen ösztönös érzékelések, még nem tudatosan tudja. Érted mire gondolok. :)
2012. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy tudja. Koraszülöttek voltak a babáim, sokáig voltak inkubátorban és nagyon féltem tőle, hogy "elfelejtenek". Az első kézbe vétel - úgy 3 hét után - nagyon érdekes volt: a nővértől kérdeztem, hogy szegények egyáltalán tudják, hogy az anyukájuk vagyok, hiszen annyian fogják őket meg minden nap, mindig más teszi tisztába őket, más fürdeti. Erre azt mondta, hogy tudják, például az illatról, az érintésről. És tényleg! Láttam a különbséget amikor a nővér fogta őket (ugyanúgy ahogy én), rá sem nézett egyik sem, a szemüket is becsukták és amikor én vettem fel bármelyiküket, a szemembe néztek. Amikor az inkubátorban a nővér nyúlt hozzájuk megrettentek, ha én, olyankor belesimultak a tenyerembe. :-) Lehet, hogy nem "ésszel" tudják, inkább ösztönösen megérzik, hogy ki az ANYA. :-))
2012. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia ahogy megszületik és az anyuka kezébe mellére hasára kinek hova teszik érzi az illatot a hangot és onnan "tudja"hogy ez az anyuci :)
2012. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, csatlakozni tudok. Minden embernek (anyának, nőnek) különböző a természetes illata. Ezt rögtön "bekódolja" a csecsemő+ az anyatej (előtej) íze+ az anya hangja; ezek mind-mind a gyors kötődést segítik.
2012. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
volt a tvben egy film errol, a bebi fejere elektrodakat, meg mas tyukbeleket tettek, es teljesen (bizonyithatoan) maskepp reagalt (testileg, erzelmileg) az anyukajara, mint másra.
2012. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal, az illatok, a bőr érintése, a legfontosabb a kisbabának, ők ilyenkor még leginkább e szerint "tájékozódnak".

Annyi, hogy azt is megérzik, ha ideges/feszült vagy. Lányom nagyon hasfájós volt, nagyon sokat sírt, ordított, én nagyon kivoltam ettől, úgyhogy az első hetekben hiába volt anya-illatom, a lányom hamarabb nyugodott meg apánál vagy nagyinál, mint nálam.

Ja, és biztos érzi, hogy nagyi nem anya, de szerintem az első hónapokban ez még nem tudatosul benne olyan mélyen, mint amikor már szépen fejlődik a kis agya, és biztosra meg tud mindenkit különböztetni. Ha pedig aggódsz ne tedd, nem lesz baja ha nagyi gondozza őt, míg nincs ott anya.

2012. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
császáros volt a babám, éjfélkor szültem, odatették egy fotó erejéig az arcomhoz és elvitték. Du 2kor lebotorkáltam a csecsemősökhöz érte, minden gyerek aludt, csak az enyém bömbölt, odahajoltam hozzá és beszéltem hozzá, azonnal abbahagyta és megnyugodott. Ösztönösen tudják szerintem.
2012. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyi, hogy azt is megérzik, ha ideges/feszült vagy. Lányom nagyon hasfájós volt, nagyon sokat sírt, ordított, én nagyon kivoltam ettől, úgyhogy az első hetekben hiába volt anya-illatom, a lányom hamarabb nyugodott meg apánál vagy nagyinál, mint nálam.


Ez így van!!!! Pozitív és negatív példákat is tudnék írni rá!

2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*bocs h nem tettem ki az idézőjelet, "elcsentem" az egyik hsz-tól!:)
2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondom, hogy a babáknak radarjaik vannak. Mi nem látjuk, ők viszont ösztönösen használják. :)
2012. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!