Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy 18 hónapos...

Mit tegyek hogy 18 hónapos babám a karjába kapja a kötelező védőoltást? Ti babátok hova kapta? Ez orvosfüggő? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta az csak combba adható mert ott jobban felszívódik. Szerintem viszont az fájdalmasabb. Kérlek segítsetek, úgy aggódom!
2012. márc. 30. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekorvos csak addig adott comba míg el nem kezdett menni a gyerek.

Miért? Azt is elmondta.

Mert azok az oltások amiket izomba kell adni azok ekkör már fájdalmasak, és elöfodrulhat hogy az oltástól húzza a lábát. ùjszülött korban meg még a kéznek nincs igazán izomzata, ezért jobb comba adni.


Egyszerüen mikor ott vagy mond a dokinak hogy kézbe adja. Ennyi. Habár nekem fura az a doki aki lábba adja ennyi idösnek, mert itt is olvastam már kérdést, hogy a gyerek napokig sántított vagy húzta a lábát egy egy combos oltás után.

2012. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Amazone válasza:
30%

18 hósan milyen kötelező van???

Amúgy meg nyomatékosan mondd neki, hogy karba adja!!! Az én fiam a héten kapta az MMR-t (15 hós), és szintén karba ment neki.

2012. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De a 18 hós oltásnak nincs is mellékhatása. Enyém is combba kapta, most a pici meg fogja kapni, szintén comb.

A prevenartól fáj a comb, nem a kötelező oltástól.

2012. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nehogy már az anyuka dönti el mit csinál a doki. Kicsit jobban ért hozzá mikor mit kell és hogyan.
2012. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

fiam is combba kapta.

a gyerekorvos járt orvosira, gyakorlaton volt majd 20 éves gyerekorvos, így nálunk ő dönt, nem pedig én :)

fiam 1,5 percig sírt...

2012. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már a 15 és a 18 hós oltást is a karjukba kapták a gyerekek.


Az egyik válaszoló jó nagy hülyeséget mondott, hogy nincs mellékhatása a 18 hósnak. Vedd figyelembe, hogy az oltás helyén keletkező duzzanat, csomó, fájdalom, mind mind mellékhatásnak számít. (nem csak a láz az)

2012. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Amazone válasza:

Miért ne kérhetné az anyuka karba? Az izom, az ott is izom.

Azért húzzák a lábukat combba való oltás után, mert a gyerkőcnek hiába mondod, hogy lazítsa el a lábát, amint lefogják kapásból megfeszül, és sokkal fájdalmasabb úgy az oltás is és tényleg napokig tud fájni. Aki nem hiszi, menjen tetanuszra és feszítse be a hátsóját mielőtt beledöfnek!

A karjukat pedig nem tudják annyira befeszíteni, és azon nem is kell járniuk, így értelemszerűen sokkal baba barátabb karba adni.

2012. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

nekünk a 15 ill a 18 hós oltást is combba kapta,eszembe se jutott ellenkezni a dokival!

Kisfiamnak semmi baja nem lett még csak nem is sántított...

2012. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk alapból a karjába kapta a lányom a 15 és a 18 hós oltást is.
2012. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!