Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák segítségét...

Tapasztalt Anyukák segítségét kérném orrszíváshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 hónapos lányom egy kicsit megfázott folyik az orra. Az lenne az egyik kérdésem, hogy ti hogyan fogjátok le a babátokat amíg szívjátok az orrát? Főleg akkor ha egyedül vagytok otthon és nincs segítségetek. Sajnos a párom nagyon sokat dolgozik ő vele reggel szépen megcsináltuk de egyedül hát hagyott kívánni valót maga után. A másik kérdésem az lenne, hogy ma szerintetek menjünk egy kicsit sétálni? Idáig nem volt megfázva csak egyszer akkor könnyebb volt lefogni.



2012. márc. 30. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a porszívótol való félelm ami elsö szívásnál mindig jelen van, majd megszokja.


èn lábam közé veszem a porszívó csövét (ha be van indítva a szívó már nem jön ki), és mikor kisebb volt a pelenkázó asztalon lefogtam és fölé hajoltam, mióta ül pedig magamhoz húzom, a fejét a mellemre szórítom, és így könnyen kitudom szívni neki. így ö is biztonságban érzi magát, de valamilyen szinten le is tudom fogni, ha nem akarná, de csak kb 2 alkalom amíg rossz aztán már maga is csinálni akarja.


Kivinni mindnképpen kell, ha csak nem 39 fokos láza van. Kinti levegö sokkal gyógyítobb mint bármi más. A szoba levegöje száraz tele porral ami szárítja a nyálkahártyát és jobban terjednek a virusok baktériumok.

Nálunk a gyerekorvos nem ír soha antibiotikumot (csak ha bevizsgált bakteriális fertözés), de sok folyadékot és sok levegözést ajánl. De azért ne óriási szembe szélbe menjetek.

2012. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kislányom az orrszívó-porszívótól elhányja magát, ha szívás után nem emelem őt fel egyből. Na, most ezt egyedül elég nehéz megvalósítani, hogy lefogom, szívom, eldobom a porszívót és máris felemelem és ezerrel vigasztalom, miközben öklendezik. Úgyhogy marad a kézi orrszívás, orrtörölgetés napközben.

Ha nem lázas, nem fáj nagyon semmije, csak a nózija folyik, akkor kimegyünk sétálni. A szép idő nem árt neki. Ma mondjuk kiléptünk és 10 perc után bekönyörögte magát, mert olyan szél volt, hogy szegény lépni nem tudott. Hülye voltam, el sem kellett volna indulni ilyen szélben.

2012. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen én is a szél miatt vacillálok/tam.

Szerencsére nem lázas nincs is hőemelkedése csak folyik az orra. Lehet egy kicsit várok még aztán jól beöltöztettem kendőbe teszem és egy kicsit sétálunk. :)

2012. márc. 30. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Én így fogom le:lehetőleg a földre ülök,beültetem fiam a lábam közé úgy, hogy a két lába az egyik lábam alatt legyen, tehát oldalt ül nekem.Így a mellkasomhoz eső kezét a hónom alá tudom tenni, a másik kezét meg azzal a kezemmel fogom meg amivel átölelem,amelyik kezem alatt van az ő keze.Így minden végtagja le van fogva, és tudod szívni az orrát.Nem mondom, hogy egyszerű, de szerintem jobb mint az, mikor háton fekszik a baba, mert úgy visszafolyik szerintem a cucc és nem olyan hatékony az orrszívás.Arról nem beszélve hogy úgy, ahogy én csinálom lehet puszilgatni közben a buksiját, ami talán segít.

Én ma nem vinném ki, főleg ha el is van dugulva az orra...vagy ha nagyon nem bír bent lenni, akkor is rövid időre.De annyira dobál mindent a szél, hogy mi sem mentünk ma, pedig fiamnak semmi baja.

2012. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kisebb volt az ölembe ültettem egyik kézzel fogtam a porszívót másik kézzel a fejét.

Most már csak felül a kanapéra és kiszívom neki. Jutalom, hogy ő kapcsolhatja ki és be a porszívót.

18 hónapos

2012. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvastam már itt olyat, hogy valaki takaróba tekerte. :)
2012. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vagy tekerd takaróba, az a legjobb ha tűri.


vagy ahogy én csinálom, földre ülök, lábamközé fektetem, a karjára rárakom a combom, az egyik kezemmel az állát megfogom, a másikkal porszívózom.


hát igen, 16 hónaposnál már nem egyszerű :D mielőtt kiszívod neki, add a kezébe, hogy ő is próbálkozzon, az is sokat segít

2012. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én töltött káposztát csináltam belőle,amíg nem engedte:-)

jól betekertem egy plédbe,csak a feje volt kint

aztán amikor már nagyon lett,hagyta,sőt ő kérte,mert tudta,hogy utána neki jobb lesz

majd nálatok is eljön az az idő

2012. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok segítséget és kaptam sok jó tanácsot amit ki is fogunk próbálni.

Mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2012. márc. 30. 15:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm ajánlotta a következőt és bevált: Leülsz a földre, terpeszben, kéznél az orrszi-porszi. Gyereked a lábad között fekszik, fejecskéje a lábaid között, lábai a te lábaid felé néznek. Jobb kezét a jobb lábad alá teszed, a balt pedig a bal lábad alá, így egyrészt tud beléd kapaszkodni, másrészt ha kapálózna, a lábaiddal le tudod fogni, szorítani a kezét. A lábaival nyugodtan kapálózhat, mert az ebben a helyzetben nem számít. Egyik kezedben a porszi, rögtön ki-be tudod kapcsolni,(célszerű ha azon az oldalon van amelyik kezes vagy, ha jobb kezes akkor a jobb oldalon) a másik kezed szabad és meg tudod fogni a kis fejét, állát amíg kiszívod neki. Ha végeztél rögtön ki tudod kapcsolni és már kész is vagytok! :)
2012. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!