Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mernétek így autósülést venni?

Ti mernétek így autósülést venni?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem egy üzletbe.Nem kifejezetten baba bolt, hanem hipermarket.Volt ott egy biztonsági autósülés a következő paraméterekkel:

Fekete, dönthető, 5 pontos öve van de megvan a helye a biztonsági övnek is az ülés előtt amiből arra következtetek, hogy minimum 25 kg-ig jó.

Nincs szűkítő benne, amiből meg arra következtetetk, hogy nem 0 kg-tól, hanem inkább 9 kg-tól van.

A biztonsági öve kivehető és az ábrázolás megvan rajta, hogy hogyan kell bekötni 18 kg felett (tehát az autó saját övével).

A probléma:

A narancssárga matrica amin az ECR szabvány szerinti jelölés van le volt kaparva, mert valami okostojás, aki árazta, oda ragasztotta az árát.

A márkája Safety 1st, de konkrét modellt nem tudok, mert nem volt hozzá se papír, se használati mondom, még a matrica sem.

Egyébként beleültettem a lányom és tetszett neki, látszott, hogy kényelmesen ül benne, egyáltalán nem gagyi ülés.

A legfontosabb:3995 ft volt!

Egyrészt nem volt nálam elég pénz, másrészt előbb rá akartam keresni, hogy milyen, de Safety 1st ülésekről valamiért semmit nem találok a gugliban konkrét modell név hiányában gondolom.

A lányom 15 hónapos, 9,5 kg és most egy Nania Sp Driver ülésünk van amit szűknek találok neki és ez jóval szélesebb volt.

Ti meg mernétek így venni?

Van valakinek tapasztalata a Safety 1st ülésekkel kapcsolatban?

Köszi a válaszokat!


2012. márc. 31. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

próbáld úgy beírni, hogy safety first autósülés, én így találtam róla infókat.

[link]

itt is van róla szó

2012. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam 3995 Forintos gyermeküléssel a piacon.

Nem hagytál ki belőle egy számot?


Egyébként én alapból nem vettem gyerekülést a lanyomnak hipermarketben, mert egyrészt nincs ott szakértő (mint pl. egy baba boltban, aki naponta ilyenekkel is foglalkozik), másrészt én naivan nem értek hozzá. Mármint az ülésekhez.


A lányomnak 9-25 KG-s ülése van. Van benne fejszűkítő. Eddig csak olyan ülést láttam (9 kg-tól), aminek volt szűkítője. De lehet, hogy van szűkítő nélküli is.


Ha szét van kaparva az ECR tanúsítvány, akkor sem venném meg...

2012. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk, itt elismert márka a Safety 1st, mi is ilyen márkájú autósülést vettünk kisfiunknak. Konkrétan Alpha Omega Elite 65-öt, ami eltér az általad leírtaktól, mert ebben szűkítő és fejpárna is van, menetiránynak háttal és később szemben is beköthető. Ráadásul 18 kg-ig és/vagy 91 cm-ig háttal beköthető, ami (állítólag) még biztonságosabb, mintha menetiránnyal szemben lenne bekötve. Konkrétan nem tudom melyik modell az, amiről írtál, de innen talán egyszerűbben kiválasztod: [link] . Szóval, google-ban azért rá lehet lelni. Az ára nekem akkor is nagyon olcsónak tűnik, de a nagyobb gyerkőcöknek való modelleket nem ismerem. A tanúsítványról érdeklődhetsz ott helyben is, ugyanis anélkül nem is adhatnák el.
2012. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék Safety 1st ülést, de semmiképp nem hipermarketben! Egyszer én is néztem, és az ülésből félig ki volt szakadva a bizt. öv. Odahívtam egy eladót, hogy most ez mi, és közölte, hogy ennek nincs semmi baja. Mondtam neki, hogy "nem látja, hogy ki van szakadva az öv?", erre ő: "de csak félig". És otthagyott.

Úgyhogy én akkor határoztam el, hogy ha törik, ha szakad, én 1000%, hogy nem veszek hipermarketben ülést, csak szaküzletben.

2012. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi, 3.-nak különösen.Meg is találtam az ülést, ilyen volt:

[link]


Szerintem tök jó :)

Hát még gondolkodom a dolgon, de remélem nem viszik el, mire végre pénzhez jutok :)

2012. márc. 31. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsànat,hogy idepofàtlankodom.. Megkérdezhetem, ez utolsó darabos termék, vagy van belőle több? Ha több, melyik hipermarketben? Nem akarom az orrod elől lecsapni, d ha akadna belőle még, én is vennék. Köszönöm a vàlaszod!
2012. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó darab volt, ma meg is vettem.Nagykanizsai Interspar.Nem tudom, hogy a többi Intersparban van-e ilyen, de szerintem érdemes megnézni, a kiárúsításos gyerekcuccoknál keresd :)

Egyébként az ülés hibátlan, bár az övek átrendezésével-használati hiányában-vért izzadtam, de megérte!:)

2012. ápr. 1. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!