Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Beindult, de...

Mit tegyek? Beindult, de szerintem nem lesz jó vége

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leszögezem nem dicsekvés, segélykérés!!!

Bár tudom, hogy úgy is meg fogom ezt kapni :(


Szóval, 6hós a kisfiam. 3. gyerkőc.

1 hónappal ezelött még azon aggódtam, hogy még mindig semmit se csinál.. 2x hasról hátra lendült aztán csókolom.. hozzá teszem, hogy erősen refluxos (kórházban igazolták) , háton 2 percet sem bírt ki a visszajövő étel és sav miatt. oda lett a szoptatás is stb. ar tápszert eszik, nagyjából rendeződött a dolog, de még nem az igazi.. na mindegy, reméljük ez mielöbb eltűnik majd.

a lényeg, hogy az elmúlt 2 hétben úgy beindult a kis maszat, hogy már rendesen négykézláb megy, sőőt feláll!! :(

és ez a probléma.. feláll, de rosszul, rossz nézni:(

általában a rüsztjén áll, az a kis duci rész a lábujjak felett, vagy épp szó szerint kifordított bokával ahogy épp összejön! mit tegyek? hogy fognak állni a lábai??

a kiságyban is felhúzza magát, az se jó. Tesók ágyán is, és a sajátján is.. bármi a közelébe kerül, máris "áll" össze vissza kifordúlt lábfejjel. és mivel ugye nem olyan erős még összerogyik, hol a fejét veri be , hol csak összerogyik:(

mit tegyek? Többiekkel nem volt ilyen..

legnagyobbikom mindent nagyon későn kezdett, volt ideje gyakorolni erősödni.. középsőm 6 hósan csak mászott, 8 hósan próbálkozott felállni, de nem így.. nem bicsaklott a lába mindenhova.. nem láttam még ilyet és félek hogy tönkre megy a lába..

ebben az esetben nem lenne jobb ha vennék gurujkát (komp) és inkább abban lenne?? tudom, nem a legjobb megoldás, de nem lehet fékezni :(

kapaszkodik az ágy rácsában 1 kézzel és visít, hogy nem bír közelebb menni, hogy 2 kézzel foghassa , persze hogy felállhasson.. elveszem és mint akit ölnek úgy ordít.. ha véletlen sikerül odaevickélni térden, felhúzza magát, szanaszét a lábai , majd nagy koppanás :(

Tudom erősödnie kell, hogy megálljon a lábán, de ő alaból rosszul kezdi, nem lábujjhegyen, hanem mikor hogy kifordult lábbal :(

Mit tegyek???


2012. ápr. 1. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Talán kérdezz meg egy gyógytornászt vagy hasonló szakembert, ő biztosan többet tud erről mondani. Ha feláll, úgyse tudod maradásra bírni (tapasztalat) de talán vannak olyan praktikák, esetleg gyakorlatok stb. amit csinálhattok, hogy helyesnen álljon, jól használja a lábát.
2012. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

semmit. egy hét és befejezi a felállós korszakát és elkezd rendesen mászni.

Véletlen rájött valamire,most azt próbálja megcsinálni,de még nem tudja

2012. ápr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mászik rendesen, a térdelv menés nem megy neki, ami nem is baj, legalább ez is hátráltatja.

komp ötlet nem jó?:(

2012. ápr. 1. 07:24
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem kell tenned! Amíg magától csinálja, addig nem árt a lábának. Ne aggódj, nem úgy fogja megszokni. Hagyd próbálkozni, még kicsi és azért állnak úgy a lábai. A lényeg, hogy semmiképp ne segítsen neki senki sem, csak ha magától csinálja.

A komp sokak szerint ártalmas. Ebbe nem mennék bele, ha előző gyerekeidnél használtad és semmi bajuk, akkor tedd bele. Én használtam és makk egészséges a fiam. Bár tudom, most ezért leszek lepontozva :)

2012. ápr. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

itt mucsafalván (bocsi :D) nincs ilyesmi mint gyógytornász. :D

Középsőnél volt 1-2 hónapig komp. nagynál nem.

nem tudom mit tegyek. épp ezért félek a komptól , mert annyi rosszat olvastam róla..

igen, a középsőmnél nem volt még net.. :D

2012. ápr. 1. 07:40
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Pedig ez így van,nem kell csinálnod semmit. A lába azért bicsaklik, mert még kicsi. Meglátod, hamar megerősödik és rendesen pakolja a lábacskáit. Az én kislányom is hamar állt fel. Ezt nem lehet megakadályozni. Ha akarja úgyis megcsinálja. Ami nagyon fontos, hogy a D vitamint rendesen kapja. Ha ez meg van, akkor nem lesz görbe a lába. A bébikompot pedig felejtsd el. Így ha nem megy még neki akkor nem is tud lábra állni (összerogy), ott viszont támasztékkal lábra állhat(akár erős hozzá akár nem) és ez az ami nem jó. Adj neki pár hetet és rendesen szépen fel áll majd. Addig mást nem tehetsz, mint eddig. Próbálod megóvni az esésektől, s ha úgy látod felveszed. Még ha visít is. Mint írtam az én kislányom is hamar felállt. Ő is csinált néhány hajmeresztő mutatványt, de nem görbültek el a lábai. Én is aggódtam a védőnő mondta, hogyha kapja a D vitamint és ha süt a napocska sokat vagyunk kint, nem lesz baj. Kis masírbabám kilenc hónaposan elindult. Ma ünnepeljük az első szülinapját. Hiába harmadik babád, nem egyformák. Nekem ő a negyedik és bizony én is tanácstalan vagyok időnként.
2012. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Isten éltesse sokáig a lánykádat uccsó ! :)

bizony eddig a harmadik gyerkőc a legnehezebb, 1xűen mindenen parázok, holott úgy gondoltam így harmadszor már minden megy mint a karikacsapás, hát tévedtem...

2012. ápr. 1. 08:00
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem volt ismerősöm akinek azt tanácsolta a védőnő,hogy amikor feláll,vegye fel és tegye le hasra,próbálja elterelni a figyelmét a felállásról.ezt csak azért írom le,mert irod,hogy nagyon nem szépen álla.és szerintem se jó.kérdezd meg a védőnőt vagy a dokit az biztos van nálatok,de minden falú közelében van egy város,nekünk is,ott van gyógytornász.de ebben a korban bizony kezdenek már álldogálni,de az sem szentírás,hogy leszokik róla mert a fiam se hagyta abba.
2012. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem fogja abbahagyni azt látom rajta. biztos vagyok benne, azért is irtam ki a kérdést.

ma is félre tettem már párszor, sőt az ágyából azért vettem ki, mert állt benne :D

védőnő látta, hétfőn voltunk a 6 hós státuszon, és ott is megtette, igaz nem tudott kiegyenesedni, mert a vetkőző oldalán kapaszkodva csinálta.. de látta a védőnő, csak hüledezett, de nem mondott smit rá

2012. ápr. 1. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon furán állnak a lábai akkor Mucsafalváról mozdulj ki, és vidd el valahová, kérj a gyerekorvostól beutalót ortopédiára.

Az én fiam is felállt 6,5 hónaposan, akkor már mászott. És nem állt furán a lába.

2012. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!