Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is megfizette már a...

Más is megfizette már a tanulópénzt a patikában az első orvos által babáknak felírt készítmények kiváltásakor?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy a vényre felírt mosókrém, vitaminlóolaj hintőpor, alkohol stb kiváltásakor igaz iker gyermekek tehát mindenből kettő, de egy kisebb zacskó cuccért fizettem 10.500 forintot, és erre állítólag támogatás is volt. Kb. 7.700 forint volt ebből az u.n. magisztrálási díj ami kvázi kotyvasztási költség. Egy példa ha megveszem a legjobb popsikrémet az 600 ft, így készítéssel együtt 2000 ft volt. Gyerekdoki miért nem szól? Miért a patika az első aki mint tudatlant lehúz rögtön, mert ugye másodjára már nyilván nem receptre irattatom ha feléből megúszhatom. A patika mert egyszer kaszál pár ezer forintot, megéri neki hogy, mert úgyis rájövök és sose többé oda nem megyek, mintsem elmondanék hogy inkább hogy érdemes és törzsvevőt szereznek... Az a durva hogy a mosakodókrém eddig olcsóbb volt mert ha odamentem és kértem akkor nem számoltak méregkeverési díjat. Egy becsapott, szomorú apuka...
2009. jún. 15. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:

jaj ne is mond...

igen már rég megfizettük.

Én szülés előtt recepre bevásároltam mindent, aztán receptre is, amiket a doki szükségesnek tartott, hát gondolhatod hogy többre jöttem ki, és alig használtunk valamit, vagy megmaradt, megromlott, stb.

Amikor meg kellene valami a patikából akkor meg persze nincsen (vizeletgyűjtő zacsi) megyeszékhelyen.

Ja és a legviccesebb és legdrágább nálunk az üvegdíj, csak azt nem értem akkor miért nem visszaváltható? Vagy az csak én nem tudom? :-)

3 hós kisfiú anyukája

2009. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ismerős, én hangosan nevettem mikor (szivesen beszkennelném) az egy db mosakodókrém (noni) 4 db tételből ált. Figyelem csak erős idegzetűeknek: tégely: 47 ft, kupak: 6 ft, maga a cucc: pár száz forint, mag. díj: több mint ezer... kupak: 6 ft!!! Budaörsi madaras boltban a patika...
2009. jún. 15. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én is kiváltottam ezeket az elején, de nem fizettem egyáltalán horror összeget.

2 doboz Naturlandos popsikrémet receptre múltkor 399 forintért vettem.

2009. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Gyógyszertárban dolgozom és itt Nyíregyházán ez nem ennyibe kerül!Lehet ott több a munkadíj,mert itt kevés a fizetés!Tehát valószínűleg azért annyi a munkadíj!

Csak annyit,hogy az porok és krémek keverése elég veszélyes és nem csak "kotyvasztás" mivel a szálló porokat és gázokat belélegezve eléggé roncsolja a tüdőt!Mikor babát vártam csak félidősen mentem el táppénzre,addig megbeszéltem a kolléganőimmel,hogy nem keverek veszélyeset,mert az rossz a babának!És persze nekem is!!!Tehát a munkadíjat fel kell számítani,de nem mindegy,hogy mennyit!!!!

2009. jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen ismerős,mikor megszületett a kislányom,akkor az orvos irt egy csomó receptet,én még a korházba voltam,és a védőnő bedobta a postaládába.A páromnak mondtam váltsa ki,mire hazaérünk.Mondtam neki,nem lesz sok !! Erre mindent kiváltott aztán 6600ft-ot fizett.... abból sokmindent nem is használtunk...

2009. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetlen gramm semmit se vettem receptre.Bementünk a gyógyszertárba és vettünk popsikrémet,a többit meg boltban.Összeadva se volt az egész több,mint 3000
2009. jún. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekünk csak olyat írt a doktornéni amit el is használtunk, semmi feleslegeset nem - egyedül a hintőporból maradt- sztem az orvos is hibás aki kivetette veletek azt a sok cuccot

bár nálunk Encsen a patikusok valami tündérek és mindig megkeresik az olcsóbbat...

de mi egy tégelyes popsikrémet valami 400-500 ft-ért veszünk- ergo nincs 1000 ftos mag díj

2009. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát hogy is írjam... erről szól az első hét... az én férjem is bevásárolt babahintőport, fürdetőt, alkoholt a pici köldökéhez... mindenfélét... aztán kiderült, hogy másik hintőpor is kell; de jó lenne másik krém is... nagy tanulság, de első babá(k)nál ez sajnos "kötelező tapasztalat". Tipp, testápolónak nagyon jó a sima , otthoni étolaj ; felmaródás ellen meg sodukrém , drága ; de valószínűleg a párod kapott termékmintákat a kórházban, (én is azt használom, amíg ki nem fogy)

2009. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi sem fizettünk 3000 e-nél többet. Csak azt írta ki a doki amit kellet:alkohol, hintőpor, vigantol, k-vitamin, glicerin borax, fürdető, popsikrém, germicid-c kúp. Hirtelen ennyi juott eszembe. De nálunk olcsó volt.
2009. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondoltam hogy 3000 forint körül meg kellett volna állni. Azóta elhoztam a készítős motyókat és megkérdeztem hogy miért volt ilyen sok és miért nem modta hogy vény nélkül harmada? Erre csak a szemét sütögette...
2009. jún. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!