Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti felkészültetek?

Anyukák, Ti felkészültetek?

Figyelt kérdés
Mert én nem.Milyen gyógyszereket v. "nem gyógyszereket" tartotok otthon?Ha a gyerek megsérül,mi legyen rögtön kéznél?Gondolok itt égés,forrázás,nyílt sebek,horzsolások...stb.Első babás vagyok,még csak 5 hósak vagyunk és nem tudom mi kellene itthonra,mert szép lassan elindulunk felfedezni a világot és hátha...!
2009. jún. 16. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk steril gézlap van itthon, sebtapasz, ragtapasz,sebhintőpor de nagyobb sebek v ilyesmire, még mindig ott a hálás tetra pelenka szerintem...az mindenkinek kéznél van és tuti, hogy tiszta.

Égésre Aloe first spray van...most hirtelen nem jut eszembe más...de baj esetén ezek jok...és ha nagy a baj megvan a dokinéni telefonszáma, bármikor hivhatom.

Ja gyógyszer nincs itthon, ha kell a doki majd kiirja, nem gyogyitom önfejűen kicsim...(lázkupunk, és orrcsepp van)

szép napot! és ne aggodj!

Lányom 10hos és nem volt még beteg, nem sérült le...

2009. jún. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alap:

Betadin fertőtlenítésra

Neogranormon kissebb hámsérülésekre, gyógyuló sebekre, kidörzsölt részekre

Fenistil csípésekre, csalánkiütésre

Panthenol égésre

lázcsillapító

kötszer

Sterimar vagy Fluimar orrdugulásra

Lándzsásútifű szirup, ami köptető, nyákoldó

Dentinox fogzási fájdalmakra.


Én ezeket tartom itthon. Biztosan mindegyiknek helyett van más is.

2009. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes amit a második válaszoló leírt, én csak ennyivel egészíteném ki: cebion csepp (C-vitamin), kruppos köhögésre kúp (lányom egyszer produkált kruppos köhögést), és végül mivel nyár van, naptej.
2009. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs és szúnyogriasztó spray.
2009. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár mi még nem használtuk hála az égnek, de állítólag darázscsípésre Fenistil cseppet kell adni és ha esetleg allergiás "rohama" lenne tőle akkor Calcium Kidet.
2009. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Megyek és beszerzem ezeket!
2009. jún. 16. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk van egy kis mentőláda, ami az autókba is kötelező. Ebben elég sokminden benne van...

Ezen kívül

Betadine

Fenistil csepp (krémet nem ajánlatos használni)

Forrázásra meg ott a hideg víz, bár erre nem kerül sor, ha figyel az ember.

2009. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!