Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposnak Nurofen jó...

10 hónaposnak Nurofen jó torokfájásra?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy fáj a torka?

Elvileg jó, mert fájdalomcsillapító, de én hasraütésre nem kezdeném el gyógyszerezni a gyereket. Orvos látta? Inkább ő írjon fel gyógyszert, ha beteg a gyerkőc.

2012. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem adok neki. Megijedtem, mert borzalmasan be van rekedve, alig eszik, és fintorogva nyel. Ebből gondoltam, hogy a torka fáj, de nem vayok orvos, így csak tippelek, de holnap inkább elviszem orvoshoz. A nurofenre gondoltam ha éjjelre nagyon fájlalná, vagy nem tudna aludni akkor adhatnék e neki azt. De nagyon remélem, hgy nem kell.
2012. ápr. 1. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 napig Nurofent szokott adni az orvos torokgyulladásra. Néha köptető mellé is. Ha nagyon fáj neki, akkor nem fogsz vele ártani, viszont legalább alszotok majd éjjel. Ráadásul nálunk lázzal szokott járni a torokgyulladás, ez arra is jó. Én adnék neki.
2012. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éjjelre én is adnék neki. Aztán persze holnap orvos.
2012. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, így már érthető a dolog. Az én gyerkőcöm már gyógyul a torokgyusziból (ugyanezek a tünetek nála is), ilyenkor én is szoktam adni egy fél adagot, amíg meg nem érkezik a dokinéni és nem mondja biztosra a diagnózist.

Nálunk mindig Sumetrolim-ot ír fel az orvos.

2012. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül nem adtam neki, mert aludt nyugodtan. Viszont még mindig be van rekedve. Bevallom reménykedtem, hogy "csak" a kiabálástól,vagy a sírától (mostanában felfedezte, hogy tud sikítva sírni, és rászokott) rekedt be. Este fürdés után amikor gagyarászott egyáltalán nem volt rekedt, így nem is foglalkoztam a nurofennel, de reggelre megint rekedt lett. Orvosho viszem, mert nem akarok találgatni. Mindenesetre köszönöm a válaszokat:-)
2012. ápr. 2. 07:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Éjjelre adnék neki! Jobban van?
2012. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most jobban...megint nincs berekedve, de a hangja nem az igazi. De szerintem tényleg csak ettől a furcsa sírástól van. Mint írtam rájött, hogy több fajta hangot is ki tud adni, és ez a visítós sírás tetszik neki (én agymenést kapok tőle)és szerintem ettől reked be.

Védőnő semmi okosat nem mondott, ne vigyem orvoshoz, mert valószínűleg a fogzás miatt nem eszik még. Jött a foga, így nem evett rendesen, mé csak most bújt ki neki, és ő arra gondol, hogy amiatt nem eszik rendesen. Hát így legyen okos az ember lánya..

Az orvosi rendelő dugig beteg gyerekkel:-(

2012. ápr. 2. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez a legrosszabb, lehet, ha elviszed dokihoz, akkor még valami nyavaját össze szed!
2012. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!