Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyja immunitása jelent-e...

Anyja immunitása jelent-e védettséget a még szopizó babának a bárárnyhimlőtől?

Figyelt kérdés

Lányom - aki másfél éves - játszótársa két napja már kiütéses bárányhimlős. Heti két órát töltenek együtt, tehát volt a másik gyermek lappangási ideje alatt kontaktus. Tudomásom szerint, kb. 70-80 százalékos a fertőzésveszély ilyen esetekben.

Kérdésem: A lányom még naponta háromszor szopizik. Édesanyja volt bárányhimlős. Jelent-e ez a kislányomnak védettséget?


2012. ápr. 1. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

valamennyi védettséget jelent a szopizás, az viszont nem, hogy az anyuka már átesett rajta.

Ha jelentkezne a kislányon, akkor én adnék neki multivitamint és C vitamint is és lehet örülnék, hogy átesik rajta...

(öcsém 13 volt tavaly mikor elkapta, elvileg agresszív a vírus,főleg ebben a korban, kb 1 hét alatt leszáradtak a pöttyök, és "meg sem kottyant" neki az egész, anyukám vitaminnal tömte végig)

2012. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Védettséget nem jelent, de előfordulhat, hogy az anyai ellenanyagoknak köszönhetően jóval enyhébb lesz a lefolyása.


Egy gondolat: VÍrusfertőzésnél multivitamint ne adj.

Viszont a C-vitamin jó ötlet, azt nyugodtan adhatsz.

2012. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem jelent védettséget,talán enyhébb lesz, de erre sem lehet építeni.volt olyan picur,aki "csak" pöttyös lett, de se láz,semmi és gyorsabb lefolyású volt.szerencsés volt :-).
2012. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vírusfertőzésnél miért nem lehet multivitamint adni??

1.

2012. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert a multivitaminok remek tápanyagbázisok minden élő (és élősködő) szervezet számára. Nem kell felerősíteni a vírusokat, így is elég betegek tudunk tőlük lenni.

A C-vitamint viszont nem szeretik a vírusok.

2012. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én fiam elkapta a bárányhimlőt úgy hogy szopizik még.és nemhogy enyhébb volt hanem durvább mint a testvérének.én is voltam himlősgyerekkoromban
2012. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, akkor várunk és reménykedünk az enyhe lefutásban.
2012. ápr. 2. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!