Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babám megkapja a védetts...

4 hós babám megkapja a védettséget anyatejen keresztül? 10 napja oltottak. Mikor megy át az ellenanyag? Folyamatosan kell szopiznia hogy védett legyen, vagy át megy és védett lesz?

Figyelt kérdés
össze vissza beszélnek már,kezdek bekattani.
2009. dec. 18. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok teljesen tisztában ezzel, de azt mondták, h az oltástól számitva napról napra alakul ki a védettség, és kb. 2 hét, mire kialakult a teljes védettség. Igy szerintem a babád is napról napra kapja az ellenanyagot.
2009. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia


bocsi,hogy off-olok,de lenne egy kérdésem.

azt szeretném megkérdezni,hogy volt-e nálad valamilyen mellékhatás az oltás után?

csak azért vagyok kiváncsi,mert anyukámat beoltották,és több,mint 2 hétig feküdt otthon,olyan rosszul volt...:(


előre is köszi a válaszod!

2009. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia! Semmi baj! :)

3 napig fájt a karom,olyan mint tetanusz után,de ezen kívűl még semmi! :) Páromnak pénteken adták be,lányomnak 12 napja,nekik még a kezük sem fájt,anyu is 12 napja kapta,Neki sincs szerencsére semmi bajuk! :)

Apu kapta meg 1 éve a szezonális influenza elleni oltást(de csak azért mert a kollegájuk rá beszélték,mert tök jó csaj oltotta őket :) ) de Ő olyan beteg lett tőle hogy tüdőgondozóba kellett járnia. Lehet már lappnghatott valami bene.

2009. dec. 18. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:

köszönöm,hogy válaszoltál.!

Hát ezek a férfiak....:)

2009. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bizony! Egy jó csaj,és elillan a tú fóbia! :) De aztán utána már nem cincogtak az egerek mert szarul volt nagyon....erre mondtam neki hogy jön még kutyára kamion! :)
2009. dec. 19. 08:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én ezt úgy ismerem..,hogy "jön még kutyára úthenger....", :) de ez így is jó,ahhogy te írtad...! :)


Közben tegnap beadattam magamnak mindkét oltást. Egyenlőre semmi bajom,remélem így is marad!!! (kopp-kopp-kopp...:))

A párom is beadatja majd még a héten,ha a doki fogadja,meg azt mondták az anyósék este,hogy ők is.


Ja...nekem olyan a szuri helyén,mintha izomlázam lenne...:) Kiváncsi leszek a páromnak milyen lesz,ha megkapja....:)


További jó babázást,és nagyon kellemes ünnepeket kívánok neked!!! :)


Üdv.,Kriszti :)

2009. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia Kriszti! :)

Még 2-3 napig úgy fog fájni a kezed! :) De legalább megnyugszól,én tiszta pánik voltam a H1N1 miatt,ment a dilemma hogy oltassak,vagy ne...aztán eluralkodott rajtam a para és lerongyoltam a dokihoz,beadta,utána meg 2 napig azon paráztam hogy nehogy jöjjön a mellékhatás,de így sokkal jobb,már megnyugodtam hogy megtettünk mindent,amit lehet hogy a pici babánkat megóvjuk.holnap jár le a 2 hét szóval már a védettség kialakulóban,legalábbis remélem! :)


Nagyon-nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek!!

2009. dec. 22. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia :)


Na igen...én is azért döntöttem végül az oltás miatt,mert ügye egyre több gyereket vittek kórházba,és sajnos egyre csak több volt a csecsemő is... Arról a 3 hetes babáról nem is beszélve,aki meghalt...:(

El sem tudom képzelni szerencsétlen csajt,hogy mit érezhetett,mikor ment a babájáhot reggel,hogy megnézze.... Nekem elég volt annó,mikor bejelzett a légzésfigyelőnk,és csak úgy lógott a kezemben a kis teste,mikor felvettem a babámat....:( Az is borzalmas érzés..,nemhogy még ha...na inkább ki sem írom...


Jó nektek,hogy letelt a 2 hét,és valamilyen szinten megnyughattok! :)


További jó babázást neked!!! :)

Köszi,hogy írtál! :)

2009. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na most olvastam el,hogy mit is írtam......:)

MEGNYUGHATTOK.......jó kis szó...,de azért javítanék,megnyugodhattok-ra...! :)


Üdv.,Kriszti :)

2009. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!