Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyulladt szemre a kamillateás...

Gyulladt szemre a kamillateás vattapamaccsal melyik irányba kell törölgetni a szemecskéjét a kislányomnak? (orra felé vagy a füle felé?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit hülye kérdés de biztos ami biztos inkább rákérdezek mert egyszer valakitől azt hallottam hogy nem mindegy merre törlöm, csak sajnos már elfelejtettem melyik a jó irány...KÖSZI

2012. ápr. 2. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyik sem tökéletes.

A szeme egyik sarkában lévő váladékot az orra felé, a másik sarkában lévőt a füle felé töröld. A lényeg, hogy ne húzd végig a gennyet az egész szemén, arra töröld, amerre hamarabb elhagyja a szemét.

2012. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
orra felé.
2012. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az igazság hogy még nem gennyes neki, hanem csak nagyon könnyezik, de be van gyulladva.
2012. ápr. 2. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindig szemzug felé kell törölni (orr felé).

Viszont az én dokim és a szemorvos szerint is kamilla teával tilos, csak forralt és lehűtött vízzel.

De ebből már volt itt parázs vita, úgyhogy ezt most nem szeretném, csak gondoltam leírom, hogy ez az újabb álláspont, "régi vágású dokik", még mindig javasolják a kamillát.


Amúgy ha már gyulladt a szeme is (vagyis a szemfehérje piros), akkor elengedhetetlen lesz a szemcsepp, tehát mutasd meg dokinak.

2012. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szemfehérje még nem piros csak körbe a szeme körül. De ha nem segít a kamillatea, akkor természetesen irány a doki, csak bízok benne hátha az itthoni természetesebb gyógymódok segítenek a sok vacak ki tudja miből készült gyógyerek helyett. Azért köszi mindenki:)
2012. ápr. 2. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem akarlak elszomorítani, de pont ez az egyik "bökkenő" a kamilla teával, hogy úton-útfélen megterem, és a mérgező nehézfémeket remekül elraktározza. Míg a "vacak gyógyszerek" mind szintetikusak, és pontosan tudni, mi van bennük...

A másik ok, hogy allergén a kamilla, így az arra érzékenyek állapotát még ronthatja is. :o(

2012. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az elsővel értek egyet.


És aki nem ért vele egyet, azt megkérdezném, hogy amennyiben a gyereknek a szeme sarkában (az orrától távoli végében) van genny, azt végigtörli az egész szemén, csak hogy az orra felé törölje????


Mindig meglep, mennyi ostoba ember van...

2012. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már pár hetesen is kezeltem kamillateával a kislányom szemét, ezt tanácsolták! De megmondom őszintén, hogy nekem a szemcsepp nem is vált be igazán, viszont a kamilla egy nap alatt rendbehozta a váladékos szemét! Kivülről kell befele törölni és minden egyes törlésnél vattacsere! Tehát kétszer nem szabad ugyanazt a vattapamacsot áthúzni a szemén! A visszahűtött forraltvízről én is hallottam!
2012. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!