Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kengyelt kell a babára...

Ha kengyelt kell a babára tenni a csípője miatt, azt látnám itthon én is, hogy nagy a baj? Dr. Nő mondta, hogy kicsit még kötött, de abból nem lesz kengyel ugye? Vagy azt csak laza csípőnél adják? Mi a különbség a laza és a kötött között?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy látnád, nekem ficamom volt és a szuleim semmit sem láttak, bár még pici voltam, nem írod,hogy mekkora a baba- mondjuk ha már járni kellene bizti észreveszed- és nekem is volt kengyel bár mint irtam, két oldali ficamom volt és az egyik csipom nem is volt kifejlodve. így nalám mutétek sorozata volt. Remélem nem lesz baj, szorítok!
2009. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 hónapos! kötött csípővel születtünk,és terpeszpelust hordunk,és a gyerekorvos mondta,hogy már javult,és már nem annyira kötött. csak félek,hogy kengyelt fogunk kapni.
2009. jún. 16. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha javult, akkor már abból nem lesz kengyel.Mi is visszavittük 3 hósan, javult a csípője, és 6 hós koráig kell még a terpeszpelus. Jövő héten megyünk vissza, remélem már az sem kell.

5,5 hós babás

2009. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is kötött volt a bal oldala. 3 hós koráig terpeszpelus volt. Én is megnézettem a háziorvossal is ő is azt mondta, hogy szerinte már jobb. Visszavittem a kontrollra és sajnos mégis kellett a kengyel.6 hós koráig éjjel nappal kellett, utána még 6 hétig éjszakára. Teljesen rendbe jött,most 9 hós.Mászik, feláll, kapaszkodva totyog. De remélem nektek nem fog kelleni. De ha mégis ne aggódj. Nekünk szülőknek rossz csak látni, őket nem nagyon zavarja.
2009. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!