Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rendellenességre...

Milyen rendellenességre utalhat, ha a baba feje az átlagnál gyorsabban nő?

Figyelt kérdés
Beutaltak minket UH-ra, mert 5 hónaposan 44 cm a fejkörfogata a kisfiamnak. 1 hósan 39 volt. A mellkasa viszont nem növekszik ilyen rohamosan, ezért kérte a dokinő a vizsgálatot, de azt mondta addig nem mond semmit amíg nem lesz eredmény, nem akar ijesztegetni. De én tudni akarom mire lehet számítani!
2012. ápr. 4. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Miert szeretned, hogy ijesztgessenek? Tenyleg nem ertem. Tudom, hogy aggodsz, de nem biztos, hogy baj van. Vard meg az eredmenyt inkabb, en azt javaslom.

Volt egy ismerosom, ugyanez volt, otthon ketnaponta kellett meregetni a fejet. Ma egeszseges keteves. :-)

2012. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a fejkörfogat születéskor?
2012. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Születéskor 32cm volt, vagyis az első hónapban nőtt sokat, de az 5 hetes Uh-n nem találtak rendellenességet. Úgy tudom első hónapban meg amúgy is sokat nő minden babának mert születéskor el is van deformálódva.
2012. ápr. 4. 13:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Első, igazad van, de csak azt szeretném tudni hogy ami szóba jöhet mennyire súlyos :(
2012. ápr. 4. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Oldalkamrai tágulat esetén nőhet nagyobbra a buksi, de ha súlyos lenne, annak más jelei is lennének. Meglátszódna a mozgásfejlődésén és a tekintetén. Azt pedig észrevette volna az orvos. Ha több oldali tágulatról van szó, akkor néha műtétre is szükség van.

Sokáig nekünk is méricskélni kellett, mert egyik fiam fejnövekedése mindig a felső határt verdeste, ráadásul neki már magzatként diagnosztizálták az oldalkamrai tágulatot. Aztán egyszer csak a növekedés normális ütemre váltott, mára makkegészséges, dokik által is nagyon okosnak mondott kisfiú. :)


Sok erőt kívánok, és amennyire lehet, próbálj meg nem idegeskedni. Én kb. egy évet végig idegeskedtem, nem kellett volna. Vidd el a kisfiadat fejlődésneurológiára és gyógytornászhoz is, kérd ki a véleményüket. Az ultrahangos orvosból és a gyerekorvosból is vasalj ki minden létező információt, hogy tisztábban láthass, és megnyugodj.

2012. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gyógytornászhoz amúgy is járunk, nyaki hypotóniája van a kisfiamnak, de az elvileg nem függ össze ezzel. Neurológiára elküldött a gyógytornászunk, a hipotónia miatt, oda meg csak május végére kaptunk időpontot. Hol találok olyan táblázatot, ahol megnézhetem azt a bizonyos felső határt hónapról hónapra?
2012. ápr. 4. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen táblázatokat ne böngéssz, mert fals eredményre fogsz jutni. Annyi minden függ attól, hogy milyen a babád növekedése, testalkata, genetikája...


Azt javaslom, menjetek magánrendelésre fejlődésneurológiára, megéri, és előbb is kaphattok időpontot.

2012. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező hátha még olvasod!

Kb ugyanezek a méretek a kislanyomnál nekünk semmit nem mondtak! Most megijedtem. Mondd, hogy minden rendben veletek?!

2023. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!