Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok főzni a gyereket...

Mit szoktatok főzni a gyereketek szülinapján a vendégeknek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, kik a vendégek :) A közeli családtagok, vagy barátok, gyerekes család...általában csak szendvics, saláta, sült husi, süti, stb.
2012. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is, hideg svédasztal-jellegű. Én csináltam görög salit, gyümölcssalit, tésztasalit, tortát.

Anyukám sült csirkecombot, anyósom minifasírtokat hozott.

Ezenkívül kavé-tea-üdítő, alkohol aki kér, esetleg pogi.

Mondjuk nálunk a fiam és én egyszerre ünneplünk.

2012. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a szülinapok úgy zajlanak, hogy a mi kis családunk van csak együtt, és szigorúan azon a napon ünnepeljük, amikorra esik a szülinap. Mivel legtöbbször hétköznap, ezért apa igyekszik hamar(abb) haza érni, és uzsonna időben van a tortaevés illetve utána az ajándék átadás.

Nálunk nagyon szétszórta a család, elvált szülők vannak, így velük (a nagyszülőkkel) vagy a szülinapot követő hétvégén szoktunk találkozni, ilyenkor ők főznek. :o)

Aki még szeretné felköszönteni őket, az valamikor eljöhet látogatóba, de erre nem főzök/csinálok különlegesebbet, mint amit amúgy is csinálnék, ha átjönnek hozzánk.


A torta viszont mindig saját készítésű, van egy nagy tortás könyvem képekkel, abból választják ki előre, hogy melyiket szeretnék.

2012. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2féle variáció van.

az egyik, hogy szendvics, süti, kávé, ha nincs sok időm.


a másik, a terülj terülj asztalkám :D az mondjuk ritkán van, egy évben 2x-3x, olyankor bekattanok :D

húsleves/borsóleves/hagymaleves vagy valami, másodiknak rántott hús/ pörkölt nokedlivel/lecsószelet/göngyölt csirke vagy valami ilyesmi :)

ilyenkor kisütök 200-300 palacsintát (mondom, ez a bekattanás :D), meggyes, csokis sütit, pogácsát, kuglófot meg ugye a torta :)

2012. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azta,200-300 palacsinta!Legközelebb engem is hívj majd ;)
2012. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebéd, húsleves, 3 féle sült hús, rizs burgonya köret. Sós édes süti, torta. Uzsonnára hideg tál, francia saláta, póréhagyma saláta, céklával saláta, zeller saláta, felvágottak kolbászok és kenyér mellé.
2012. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!