Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Nyálkás kaki 4,5hónapos...

Kata777 kérdése:

SOS! Nyálkás kaki 4,5hónapos babánál mitől lehet huzamosabb ideje?

Figyelt kérdés
Kislányom 4,5 hós, tápszeres baba. A hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtem almával, nem is volt vele semmi gond. A banánnal próbálkoztam 2hete, azóta hasmenéses jellegű kakija van, sűrű nyákkal,mely néha átlátszó, néha enyhén barnás. Eleinte 4-6 kaki volt, 1 hete már "csak" 2-3. 36,8-37,2 lázacska is kíséri olykor, amelyet csak ébren mérek, ahogy elalszik, a hőemelkedés megszűnik... Tegnap hajszálvékony vérsík is volt a nyákban 2 alkalommal... Mára ez megszűnt.. Kapott már Smectát, Normaflort és más probiotikumot is... Fogyni nem fogyott, hányi sem hányt, az étvágya is megvan, igaz 20-30ml tápszert meghagyogat. Ma adtunk le kakit bélféregre és gyulladásra is, állítólag negatív lett.... Lehet, hogy a tápszerrel van a gond???? Vagy valamilyen bélgyulladás??? Anyukám szerint kezdődik a fogzás...

2012. ápr. 6. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Térjünk inkább a lényegre... Vitted orvoshoz?
2012. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A 36,8-37,2 még csak nem is lázacska, normál hőmérsékletnek is mondható.

Írod, hogy amióta banánt kap, azóta ilyen a széklete. Lehet, hogy el kéne hagyni az étrendjéből, és maradni az almánál, a banán nehezen emészthető.


Egyébként pedig mit mond az orvos?

2012. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, a nyálkás kaki a(z esetetekben kizárt) fertőzés mellett utalhat fogzásra illetve túlevésre is. (Ha kisfiamnak valami nagyon ízlett, és túlette magát, akkor nyálkás kakija volt.) 38 foktól kezdve beszélünk lázról, onnantól kell lázcsillapítót használni, a 36,8-37,2 teljesen normális hőmérséklet, mégcsak nem is "lázacska", nyugi. :) Szóval voltatok orvosnál, kizárták a fertőzést, ami szintén jó. Gasztroenterológusnál is voltatok, vagy ez háziorvos volt? Minden egyéb normális a babánál, úgyhogy marad a fogzás, a túlevés, és talán nem bírja még a banánt a gyomra (ritkán azért ez is előfordulhat). A szilárdabb kaja előtt/után kap tápit is? Mekkora adagot eszik a szilárdabb kajcsiból? Biztos nem eszi túl magát? Nagyon rág mindent, ami csak a keze ügyébe kerül? Nyáladzik?
2012. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám is kb. ennyi idős volt amikor ugyanezek voltak a tünetei, amiket Te leírtál, csak neki nem volt hőemelkedése/láza! (Igaz ő anyatejes és a hozzátáplálást is csak fél évesen kezdtük.)

Nálunk tejallergia gyanú merült fel és így a szoptatás miatt teljes tejtermékmentes diétát kezdtem (a fajidegen tejfehérje kiválasztódik az anyatejbe, ez okozhat problémát a babák fejletlen emésztőrendszerének...sokféle tünete lehet, a nyálkás véres széklet pl. az egyik.)

A diéta megkezdése után két héttel teljesen megszűnt minden tünete a lányomnak, rendeződött a széklete!!!

Amúgy első körben kérdeztem én is lehet-e fogzás, de a doktornő (Heim Pál kórházban) mondta, hogy fogzástól nincs véres széklet!

Gyanítom, hogy nálatok a tápszerrel lesz gond (hiszen azokat alapból a tehéntejből készítik speciális eljárásokkal)... milyen tápszert eszik a babád? (Nagyobbik lányom 4 hónapos korától tápszeres volt... fél éves koráig BEBA HA Start-ot evett, utána BEBA 2... nála nem volt ilyen problémánk soha!)

Csak a házi gyerekdokinál voltatok? Nyilván vizsgálták manuálisan is a gyerkőcöt... hasát nem fájlalja? ...ha gyulladása van, akkor vszínű lennének fájdalmai...nálunk nem volt ilyen panasz.

...Érdemes lenne felkeresni egy gasztroenterológust is!

Nálunk most folyik a tejtermékmentes diétám és a lányomat 1 évesen kell vinnünk tejterheléses vizsgálatra és persze addig sem kaphat ő sem tejtermékeket... bízom benne, hogy kinövi a picurim!


Remélem hamar kiderül mi áll a kisbabádnál a dolog hátterében és megoldódik a gond! :-)

Jó egészséget Nektek!

2 és fél éves és 8 hónapos kislányok anyukája

2012. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Ideális esetben nem kellene még semmit kapnia a tápszeren kívül.

Hogy most konkrétan a banán volt-e a kiváltó ok, azt nem lehet megmondani, de hogy egyáltalán nem tesz neki jót, hogy bármit is kap, az igen valószínű. Én a helyedben nem próbálkoznék semmivel.

2012. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. csak gyermekorvosnál voltunk, gasztroenterológushoz nem küldött. Banánt 2 hete kapott, azóta nem adtam neki, akkor is csak 2szer, az első néhány falat után nem volt semmi baj, aztán adtam kicsivel többet, az utolsó falatnál bele is borzongott szegényke... azóta van ez a probléma.. És azóta almát sem eszünk, és semmi egyéb szilárdal csak Hipp tápszert (minálunk újszülött kortól is van). Már az almát sem merem adni, amíg helyre nem jön.

Egyébként a hasiját nem fájlalja, nem nyűgösebb, mint máskor, nem kapkodja a lábát sem, a szelek is normálisan mennek... most már legalább nem "pukizik be".

Jövő héten viszek egy kakis pelust azért "tenyésztésre", lehet, hogy mégis valamilyen baktérium. nekem várandósság alatt kimutatták a vizeletemből a stafilococcus baktériumot...

Az esti kakiban sem volt már véres nyálka.. ma úgy tűnik ezt megúsztuk..hálIstennek!

Utolsó válaszolónak: rágni rág mindent, de még olyan fogzósan nem nyáladzik..

2012. ápr. 6. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van ha jön a fogacskája a kislányomnak.Szerintem a fogacskája miatt van ne idegeskedj.
2012. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!