Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Humana Baby Fit (banán ízű)...

A Humana Baby Fit (banán ízű) tápszert hány hónapos korig ír (hat) ja fel receptre a gyerekorvos?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 7. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 1 éves korig, mivel ez speciális, antireflux tápszernek számít. Egyébként a doki jóindulatán is múlik.
2012. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is egy éves korig írta fel.
2012. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3 éves korig felírhatják ezt a tápszert, egyébként tényleg a doki jóindulatán múlik, mert az én babám ezt issza és nem is refluxos, mégis mindig felírja a doki (1,5 éves).

Amikor 1 éves volt a lányom, akkor utána nézett a doki, akkor mondta, hogy ezt 3 éves korig lehet. Enyém 10 hós kora óta issza ezt (előtte szopizott).

2012. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg csak a doki jóindulatán múlik.

Az én fiam nem volt refluxos, csak 3 hónapos kora óta megindult a fokozott nyáltermelése és egyszer vizsgálat előtt jól beevett, a doktor nő meg ugye forgatta, nyomkodta a hasát és egy nagyon pici tápszer visszajött neki. Amúgy meg soha semmi, de a doktor nőnk kijelentette, hogy ez a gyerek bukik, meg refluxos, felírta ezt a tápszert.

Aztán fél évesen közölte, hogy többet nem ír ki, mivel nincs elég kalória már benne a fiam számára, vegyem meg teljes áron a Humana 2-es tápszert.

Kérdezem én, akkor hol volt a fiam refluxos?

Szóval nálunk fél éves korig írta fel.

De én is sok helyen olvastam, hogy akár 2-3 éves korig is felírják. Tényleg csak a dokin múlik.

2012. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)!

Az én babám sem refluxos, csak azért írta fel 1x a doki, mert mondtam, hogy nagyon válogatós a kicsim (sajnos) és akármilyen tápszert nem eszik meg, ennek szereti az ízét.

Még 1 kérdés: lányom 7,5 hónapos, jövő héten akarom ezt felíratni ismét receptre, de tényleg nem elég tápláló már egy ekkora babának? Írassam inkább a 2-est? Az milyen, hasonló ízű? Beválik az i szerintetek?

2012. ápr. 7. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 14 hónapos, és még mindig ezt issza reggel és este (reggeli mellé és vacsora után). Igaz, ő nagyon bukós baba volt, még 1 hónappal ezelőtt is előfordult nála.

Szóval felírhatják 1 éves kor után is (én is 3 éves korig tudom). Én úgy tapasztaltam, hogy elég tápláló, bár a kisfiam már csak úgy issza, mint egy pohár tejet, tehát ő már eszik mindent, amit mi.

2012. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Enyém 1,5 éves és még ezt issza. Tápláló, mert jól lakik vele.
2012. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!