Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes szoptatni a...

Mikor érdemes szoptatni a picit, alvás után (amikor eleve éhségre ébrednek) vagy alvás előtt (ami nyugtatólag hat), mert én mindkettőt csinálom, de így meg túl gyakran eszik? 6 hetes baba anyukája

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Alvás előtt,ha eleget eszik,akkor kibír 3 órát.
2012. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha jól alszik, akár többet is. A kérdésem az lenne, hogy ha felébred és ugye legtöbbször az üres gyomruk ébreszti őket, eszik, majd ébren van mondjuk fél órát, utána elálmosodik de megint cici segítene neki az elalvásban, akkor mit tegyek, mert a két etetés között pici idő telik el?
2012. ápr. 7. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem az elején nem érdekelt, hogy mikor etetem. Ha éhes volt etettem, ha nem tudott elaludni magától, akkor cicire tettem és úgy aludt el. Bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az én babám az első 6 hétben 1.5 órákat lógott rajtam. Vagyis azt az időt is a cicin töltötte, amit mondjuk a te babád játszásra fordít. Így szopi után az enyém egyből bealudt. De ha 20-30 perceket szopott volna, akkor a szerint csinálnám, amit fentebb leírtam.
2012. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En alvas elott es utana is szoptattam. Meg most is igy van az esetek tobbsegeben, 14 hos.
2012. ápr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A babának nem csak evést jelent a cici: ott a megnyugvás, a közelség, a szomjoltás forrása és még sorolhatnám...

Figyelj a babád jelzéseire és tedd mellre valahányszor ezt igényli. Így nem csak a fizikai szükségleteit, hanem az érzéseit is figyelembe veszed.

Sok jó cikket találsz a www.lll.hu oldalon a szoptatásról. Érdemes őket böngészgetni.

2012. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én 6 hónapos babám még mindig 2 óránként eszik, van, hogy meg kínálom ébredés után is, mert szomjas lehet, de általában valóban kettőt kortyol és mehetünk tovább. Jól gyarapszik, elég neki a tejcsi, 9 kg. Ne nézd az órát, figyelj a babád jelzéseire, igényeire.
2012. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eszterke4 ***** válasza:
Nincs olyan, hogy egy baba túl gyakran szopik. Mindig érdemes szoptatni, amikor szopni kér, mert nekik még nagyon kicsi a gyomruk, és el kell fogadni, hogy a baba érzi mikor kell szopnia, bármilyen okból. Nyugodtan bízhatsz a babában, ok nélkül nem jelez. Pl. nyári melegben akár 5 percenként is kérhet, főleg ha még vizet sem iszik. Ha saját magához képest is gyakran kér az is lehet, hogy kerülgeti vmi betegség és szüksége van az anyatejben lévő védőanyagokra. Ha azt szeretnénk, hogy mindig annyi tej legyen, mint a baba igénye, akkor se cumit, se cumisüveget nem szabad neki adni és nem szabad őt korlátozni azzal, hogy 1-2-3-4 órás szüneteket akarunk kiváratni vele, hanem hagyni kell, hogy kialakítsa a saját ritmusát, azt megfigyelni és a felnőtteknek ahhoz igazodni. Könnyebb éjszaka szoptatni, ha az anya egy ágyban alszik a babával, mert így ő is ki tudja pihenni magát. Később majd elvárhatjuk, (kb. 1-2 éves korban már egyre inkább) hogy a gyerek igazodjon a felnőtek világához, szép fokozatosan, de először mindenképpen nekünk kell igazodni hozzá. A hozzátáplálás is a baba igénye szerint kell hogy történjen, leghamarabb 6 hónaposan szabad megpróbálni, de ha nem akarja, még 1-1,5 éves koráig is lehet kizárólag anyatejjel táplálni, mert annak csak káros következményei vannak, ha erőltetjük a hozzátáplálást.
2012. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!