Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol kezd el a baba...

Mikortol kezd el a baba magatol enni kanalal ertem?

Figyelt kérdés
a kislanyom egy eves de meg nem eszik magatol max belecsapm az etelbe.
2012. ápr. 8. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen még nem is várható hogy teljesen egyedül egyen. mindig adj neki is kanalat,ogy ő is próbálkozhasson,és közbe te is etesd. az én lányom 16hós volt amikor már ugyahogy evett-de még ilyenkor is sokszor mindent összekent közbe,és minden kajás volt..
2012. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves korától lehet kanalt adni a kezébe, de én pl. segítettem neki belemerni az ételt és az álla alá tartottam a tányért, hogy oda potyogjon a felesleg. Két évesen már ügyes, de néha hadonászik, akkor potyog minden. Először kisvillával tanultak meg enni a gyerekeim, felböködték a virslikarikákat. A kanál nehezebb ügy szerintem.
2012. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1éves még messze nem eszik egyedül kanállal,de magától nem is fog elkezdni,csak ahogy az első írta,hogy adsz a kezébe egy kanalat,egy másikkal pedig eteted,tehát megtanítod neki,hogy egyáltalán mire való.
2012. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már 8 hósan adtam a kezébe kanalat. A másikkal én etettem. Kb. 14 hónaposan evett már egyedül is. Igaz,hogy sok ment mellé, de így tanulta meg a kanállal evést.
2012. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hónaposan kezdett érdeklődni. Ő is villát kapott először, arra könnyű felszúrni a falatokat. Azzal már egészen ügyesen eszik egyedül is. A kanálra most kezd ráérezni, eddig csak kikotorta a tányérból a kaját. De msotanában már a szájába is jut belőle. :)

13 hónapos kislány anyukája

2012. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17 hónapos, kb. 1 hónapja próbálkozik a kanállal és már nagyon nagyon ügyes. Előtte villával már profin ment a dolog, az persze könnyebb, nem fordul le róla a kaja!:o)
2012. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a kislányom, most meg is nyugodtam, mert nem eszik egyedül.

Egyenlőre nem érdekli, néha kér kanalat, de csak rágcsálja

.majd belejönnek

2012. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!