Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól kéne egy...

Milyen idős kortól kéne egy baba magától elaludjon? Megtud tanulni elaludni anélkül, hogy hagynám sírni?

Figyelt kérdés
Még anyósomékkal lakunk együtt akik minden nyöszörgésre az ajtóban állnak, ezért nem sok esélyem van arra, hogy hagyjam néhány percig sírni. Nappal a babakocsiban alszik, este pedig a karomban altatom(9 hónapos).
2011. jún. 21. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden babánál máshogy alakul. Vannak kis önállóak, akik már picinek se tűrik, hogy ringassák, mellé feküdjenek, stb.. Aztán vannak a ragaszkodók, akik jobban szeretik, ha valaki mellettük van, míg elalszanak. Ők így érzik magukat biztonságban. Nekem volt ilyen és olyan is :) A fiam kezdetektől fogva magától aludt el, akár a legképtelenebb testhelyzetekben is. A pici lányom meg máig igényli, hogy mellé feküdjek néhány percre az ágyon, míg elalszik...

próbáld meg nem kézben altatni, mert gondolom, már nem könnyű! fektesd magad mellé, dúdolj neki, simogasd, hátha úgy is elalszik! Aztán, ahogy nő, kevésbé fogja igényelni a testi közelséget, elég lesz egy mese, simi, puszi is.

2011. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hog "kell". Bárki bármit mond. Ne azért ne hagyd sírni, mert mit szólnak anyósék, hanem mert lehet, hogy hatékony, de természetellenes, szeretetlen módszer.

14 hónposomat minden nap álomba simogatom, nem érzem, hogy baj lenne. Én még nem láttam olyan 10 évest, aki karban aludt volna el. :)

2011. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Hát így elég nehéz.Talán vacsi után, be rakhatnád a kiságyba, cumit raksz a szájába, és vagy dúdolsz, vagy simized a fejét.

Pár hónapos volt a lányom, amikor közénk szoktattam...szerencsére nem volt olyan nehéz nekem még vissza szoktatni.Igaz még csak 5 hónapos, de este le rakom és alszik. (általában)

Nekem ez a cumis módszer be vált!!Igaz volt, hogy 2 órát ültem a kiságya mellett....

2011. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 4,5 hónapos. Eddig úgy aludt el, hogy a vállamon feküdt, büfizés közben bealudt. Ezt csinálta egészen 2 héttel ezelőttig. Aztán puff, nem kellett neki anya válla...le kellett tennem a kiságyba, 2-3percet "tornászott", és elaludt. Ez lehet annak lett az eredménye, hogy napközben, ha játszottam vele, és láttam, hogy álmosodik, betettem a nagy ágy közepére, és kislisszoltam. Figyeltem, mi történik. Nem sírt, hanem elaludt. Persze olyan is van, hogy túl fáradt, olyankor én is a karomban altatom el. De ez egy héten max. 1x van. A sírni-hagyás szerintem sem jó megoldás. Ők még nagyon kötődnek, és ha kell nekik a közelség, akkor nem a sírás a megoldás.
2011. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 hónapos korától alszik el egyedül.
2011. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!