Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem szereti a babája a...

Akinek nem szereti a babája a vizet és a teát sem igazán, az mit ad a kicsinek inni?

Figyelt kérdés

21 hós a fiam és sajnos a kedves emberkéknek köszönhetően (aki vendégségben üditővel itassák mindig) nem akarja meginni a vizet. Nagyon szerettem volna ha ezt iszik csak, de nem igy lett. Tesómék ha leviszik magukhoz, vagy bárki más, mindig miért vizet? jobb az üditő. És hiába mondom hogy már nem akarja meginni a vizet, pont ezért. Fő az agyam ilyenkor.

Szóval mit ajánlotok? 100 %-os gyümölcslét, vagy megteszi bármilyen gyümölcslé? Kicsit ásványvizzel esetleg higitva?


2012. ápr. 9. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A gyümölcslevek föleg a 100%-s több cukrot tartalmaznak mint egy pohár kóla vagy fanta.


Mi az hogy nem issza meg? Ha igazán szomjas megissza. Nálunk is adnak neki mást mindenhol, én is, de normál helyzetben csak vizet adok neki, és ha ekkor mutogat az üditö felé, akkor mondom neki hogy most nincs. ha elkezd üvölteni akkor ez van, majd abba hagyja és ha szomjas iszik vizet. pl játszóra ilyen helyre föleg ha meleg van csak vizet viszek, ekkor ha iszik csak a szomjoltás a lényeg, és simán iszik, mert nincs más, nem lát mást.

2012. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kerria ***** válasza:

a 100%-os gyümilevet mindenképpen hígítsd! Lehet ilyen granulátumokat kapni (hivatalosan babatea), de szerintem mondhatod neki, hogy ez szörpi. Különböző ízesítésekben lehet kapni, nálunk szeretik a gyerekek.


Erre gondoltam például:

[link]

2012. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kislányommal jártunk hasonlóan, bár más okból. Kórházban voltunk 5 napig, ahol azt mondták, ha nem iszik többet, akkor infúzióra kötik. Ezt nem akartam, és mindent megpróbáltunk.

100%-os almalevet fele-fele arányban hígítottam neki vízzel, azt megitta. Úgy hozzá szokott, hogy utána már csak ezt itta (persze nem csak 5 napig volt beteg, otthon még vagy két hétig lábadozott).

Mivel amúgy is alig ivott, nekem sem ment igazán a leszoktatás. nyáron nagy melegben elfogadta a vizet, amúgy meg nem igazán. Az óvoda kezdete segített nekünk is, ott legtöbbször víz van. Én is sok vizet iszom, így mostanra szép lassan iszogat már újra vizet is. De mindig kényes a téma, mert székrekedéses sokszor, és hát ahhoz is sok folyadék kell.

2012. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szörpösvíz. Szerintem pocsék íze van a 100%- os almalének.
2012. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%os gyümilé higítva.
2012. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát hiába mondom neki, hogy nincs málni (igy hivja), én csak vizzel kinálom, de ha lássa, hogy apa vagy tesók azt isznak már nem is kell neki a viz. Én csak azt iszom, apának és a nagyobb tesóknak is mindig szajkózom, hogy ne igyatok málnát (felénk igy hivják), de nagyon nehéz leszoktatni őket. :(
2012. ápr. 9. 15:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és olyan teát én is szokok neki venni, (mig a tesóknál egy vagon elfogyott a kicsinek egy kezemen megtudom számolni, hány dobozzal vettem meg).
2012. ápr. 9. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi a rosszmanban kapható 100% os gyümölcslevet vesszük, se cukor, se színezék, se tartósítószer nincs benne.

Bőven hígítom vízzel, így sokáig elég.

2012. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, és ez milyen árban kapható?
2012. ápr. 10. 14:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Nálunk alap hogy ha valamit nem akarunk a picinek adni akkor mi is lemondunk róla. Persze hogy azt akarja inni, ha a többi is azt issza, és bunkóság is lenne, elvenni töle azt amit a többi ihat.


DE pl nem szeretném hogy a gyerek minden nap reggelire nutellás kenyeret egyen. nálunk a férjem a nagy nutella fogyasztó, de így csak hétvégeken veszem elö reggelire a nutellát, így egyik sem zat reggelizik minden nap.


ennyi mond meg a férjednek hogy ellene vagy a gyerekek minden napos édes löttyög ivásától ezért, vagy akkor igyon mikor egyik sem látja vagy csak alkalmakkor.

2012. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!