Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Skarlát vagy 3 napos láz...

Skarlát vagy 3 napos láz utáni kiütés?

Figyelt kérdés
3 napi magas láz után tegnap apró pici piros kiütések jöttek ki a kislányomon. Nagyon aggaszt, hogy esetleg skarlát,és nem lesz időben kezelve. Természetesen voltam vele orvosnál, aki vírusfertőzést diagnosztizált, de akkor még nem voltak kiütései. Azok vasárnap jöttek ki, és majd csak holnap tudom visszavinni az orvoshoz. Van ebben tapasztalat?

2012. ápr. 9. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk skarlátunk nem volt, csak a 3 napos láz, de az pont olyan volt, mint amilyennek leírtad.
2012. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugyanígy volt.Magas láz 3 napig, utána piros, skarlátszerű kiütések, és előzőleg torokgyulladást állapított meg az orvos. Viszont ezek a kiütések pár nap múlva, v másnapra eltűntek. Olvastam, h a skarlátnál a láz 3-5 napig is eltarthat. Illetve a kiütések érdes tapintásúak,a hajlatokban jelenik meg leginkább, és a nyelven fehér lepedék jelenik meg...
2012. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt 3 napos láza és amint elmúlt a láz kiütések jelentek meg rajta. Jól meg is ijedtem, de megnyugtattak, hogy ez a magas láz utóhatása és másnapra szépen el is múlt.
2012. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Skarlatnal a nyelv malnaszeru lesz, es kenetminta kell a megallapitasahoz. Antibiotikumot adnak ra de nem veszes legtobb esetben konnyen kezelheto. Jellemzo meg a skarlatra hogy 2-3het mulva foszlik a tenyer vagy a talp. Nekunk volt nem volt vezses tenyleg.
2012. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!