Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három napos láz utáni kiütés...

Három napos láz utáni kiütés lehet?

Figyelt kérdés

Kislányunk 9 hónapos múlt. Kedden délután 39,4-re (levonva) ment fel a láza. Természetesen azonnal mentünk az ügyeletre. Ott a hölgy továbbküldött minket fülészetre. A fülészeten azt mondták, hogy enyhén be van gyulladva a füle, és a torka is kicsit piros. Augmentint kaptunk. Szerdán el is kezdtem neki adni, ahogy kell. A háziorvos azt javasolta ne menjünk le, ügyeleten úgy is látták, annak meg nincs értelme, hogy elkapjon valamit. Ő azt mondta, hogy szerinte ez vírus lehet.

Tegnap reggel még volt egy kis hőemelkedése (4.nap), de déltől már 37 körül maradt a hője. Egész jól el voltunk estig, de azóta szinte óránként sír elég keservesen. Alig lehet ilyenkor megvigasztalni. (egyébként nem egy sírós baba) Ma reggelre pedig a tarkóján, a homlokán, és a füle mögött apró piros pöttyök jöttek ki. Hallottam a három napos lázról, gondolom attól van a kiütés, de attól lehet a sírás is? Most mikor már nincs is láz? Esetleg a pocija fáj, az antibiotikumtól? Kaptunk mellé Pro-Kid probiotikumot, azt is szedjük rendesen.

Esetleg lehet, hogy a foga fáj ennyire (4 jön egyszerre)? Vagy most minden együtt? Bocsánat ha hosszú lett, kicsit tanácstalan vagyok.


2012. márc. 17. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha máshol is jelenik meg kiütés akkor valószinű az volt a baja. Kisfiamnak volt ilyen a télben, 2 nap magas láz, nem is igen tudtam levinni neki, de neki ezenkivül semmi baja nem volt. Aztán a 4. napon jöttek ki a kiütések ami másnapra el is tűnt. Ha a füle be van gyulladva, akkor nem biztos hogy 3 napos láza volt. Sirás is lehet attól,hogy fáj a füle és megnézetném a fülét biztosan. Hisz magadról tudod, hogy a fülfájás nagyon tud fájni. Kiütése lehet antibiotikumtól is.
2012. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a fülére, csak az volt meglepő, vagy nem is tudom, hogy írjam, hogy amíg lázas volt, addig szegénykémnek egy nyikja nem volt. Lehet pont a magas láz miatt? Hét elején mindenképp vissza kell mennünk kontrollra a fülészetre. A legijesztőbb számomra most ez a keserves sírás. Nem tudom, hogy tudnék Neki segíteni.. :(
2012. márc. 17. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez csak 1hete kezdődött. 3 nap magas láz. semmi nem vitte le. aztán 4.nap semmi. 5.nap kiütés . ma van a 8. nap mára múltak el kiütései. ügyelet és háziorvos is azt mondta így reagálja le a szervezete a lázat. mindkét orvos fenistil cseppet és calcimuscot javasolt.
2012. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. :) Délután aludt egyet, azóta viszonylag el van. A kiütés maradt ugyanannyi és ugyanolyan, mint amennyi és amilyen délelőtt volt. Remélem, hogy nem jön már több nyavalya, ez a három nap pont elég volt...
2012. márc. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!