Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak születése óta le...

Kisfiamnak születése óta le van tapadva a kukija, s ez azóta sem változott. Nyáron lesz két éves. Milyen beavatkozásra számíthatok?

Figyelt kérdés
Rendszeresen húzogattam neki, 2 hónapos korától kezdve, mert az orvosunk így tanácsolta. Változatlan maradt neki sajnos, épphogy a "hegyéig" lehet felhúzni. Kaptunk rá kenőcsöt, nem használt semmit. Orvos azt mondja, 2 éves kora körül feltépi, majd pedig legalább egy hétig nekem kell esténként újra és újra felhúzni, hogy ne hegesedjen vissza, ami nem kis fájdalom lesz neki. Számomra ez brutálisan hangzik. Nincs másfajta megoldás? Van itt olyan, akinek ez volt a probléma? Orvos mit mondott?
2012. ápr. 9. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem szobatiszta, addig ne engedd, hogy bármit csináljon vele. A pelenkában úgyis visszatapad. Ha lekerül a pelus, általában magától megoldódik ez a dolog.
2012. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vidd el inkább sebészhez, ő nem okoz felesleges fájdalmat a gyereknek, hanem humánusabb megoldással választja el. Utána pár napig a pisinél lesz gond, és nem is nagyon fogja engedni, hogy hozzányúlj, de ez elmúlik.


És csak akkor csináltasd meg, ha már nincs pelusa, és így sem jön feljebb.

2012. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A pelus ennyire befolyásolja? A sebész konkrétan mit tud kezdeni vele?
2012. ápr. 9. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia nekunk sebeszeten csinaltak meg es egyaltalan nem olyan brutalis. Tenyleg nem szabad pelusos korban engedni, csak ha mar szobatiszta.

Ugy csinaltak, hogy elotte egy honapig nekem is kremezni kellett egy szteroidos kremmel. Ez kicsit segitett. Utana a doki erzestelenitovel befujta neki es egy palca szeru valamivel letolta a bort. A fiam azt mondta utana hogy az nem is fajt csak az hogy tobben fogtak le mert ugyebar ellenkezett. Alig mertem odanezni en is ugyhogy csak ennyit lattam, de ez par perc volt az egesz. Utana par napig meg pisi utan csipte neki de elmult gyorsan

2012. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minnel elobb vidd el orvoshoz.

Kis metszes lesz belole.

Nekem a ferjemnek figymaszukulete volt es a fiamnak meg mar 1.honaposan elvittuk korul meteltetni hogy ne.legyen.gond

2012. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!