Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi (nehezen és keveset ivó)...

Mi (nehezen és keveset ivó) kisbabád kedvenc itala és miből itatod? Mikor kezdett "rákapni" az ivásra?

Figyelt kérdés

Kislányom most 8,5 hónapos, két étkezést váltottam ki nála eddig a többi szoptatás. Fél éves koráig kizárólag szoptattam. A probléma az, hogy a már teljes értékű kanalazós étkezések után sem fogad el semmiféle folyadékot... (max. 3-4 korty a ciciből) próbáltam már mindenfélét: vizet, gyümölcsleveket, teákat... cumisüvegből, puha és kemény csőrös itatóból és pohárból is, de vagy kifolyatja a pofiból, vagy összeszorítja a száját és bömbölni kezd :-(

...kínáltam lefejt anyatejjel is, de azt sem fogadta el semmiből!

Cumisüveget és puha csőrös poharat játszani is odaadok Neki, de csak rágókázik velük!

Két hete torokgyulladással lázas beteg volt, de csak szopni volt hajlandó, azt is csak minimálisan, még Nurofenes fecskendővel sem tudtam vízzel megitatni...

most meg fogzik, ezért megint kevesebbeket eszik/szopik emiatt...

A pelenkáin is látom, hogy kevesebb a megivott folyadék, hisz nincs a pelusokban a szokott mennyiség.

Közérzetileg amúgy minden rendben vele kiegyensúlyozott mosolygós baba.

Még annyit, hogy a hozzátáplálás is nagyon nehezen indult Nála... az itatással is régóta próbálkozom, úgy érzem kifogytam az ötletekből és bevallom már kezdek elkeseredni!)

Volt vkinek hasonló élménye a gyermekével? Hogyan sikerült rávezetni az ivásra a babát?


Nagyon megköszönném, ha adnátok tippeket/ötleteket, hogy mivel érdemes még próbálkoznom :-)



2012. ápr. 10. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

először is ne aggódj. ha még ilyen sokat szopik, akkor elegendő folyadékhoz jut.


amint a szilárd étel mennyisége elér egy bizonyos szintet, hirtelen, magától elkezd majd többet inni. ha addig is aggódsz, akkor a kajába (a pépbe) keverj kis vizet.

az én véleményem az, hogy szilárd után ne cict adj neki - nem véletlen, hogy nem akar tejet sem inni.


a lányaim mindketten nem voltak hajlandóak inni. a nagyobbik akkor szokott rá a vízra, amikor totál elmaradt a szopi.

a kisebbik még mindig szopik (napi 3szor; ő is 8 hós múlt), nagyon keveset iszik ő is.


minden kaja előtt, közben, után próbálgass neki vizet adni. ne is akarj cukros löttyöket.


nekünk a legjobban a víz vált be, és a 2 évesem a mai napig is kizárólag vizet iszik (ill. kakaót meg tejet; reggel-este). eleve, ez a legolcsóbb, meg a leg egészségesebb :)


mi is próbáltunk puha, kemény csőrt, szilikon meg latex cumit, csőrös meg simas poharat... a legelején mindkét lányom az avent cumisüveget (szilikon fejjel) fogadta el a legjobban.


illetve ha már jobb lesz az idő, add oda neki a cumisüveget, (jó, ha van füle) és hagyd, hogy gyakoroljon vele, egyedül.

2012. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!